Omnibus wakacyjny - ćwiczenia umysłowe dla dorosłych
W kolejnym, trzecim już wydaniu specjalnym tygodnika Polityka „OMNIBUS wakacyjny – ćwiczenia umysłowe dla dorosłych”, znajdą się zadania o różnej skali trudności, podzielone na 4 obszary tematyczne: język, logika, quiz i wiedza.
Omnibus wakacyjny
Polityka

Omnibus wakacyjny

Autoremi 64 zadań jest Marek Penszko, prowadzący Łamiblog na stronie polityka.pl (http://penszko.blog.polityka.pl/)

Przyczyną popularności różnego rodzaju zagadek – np. krzyżówek, quizów, łamigłówek lub testów – jest oczywiście to, że ich rozwiązywanie sprawia przyjemność. Miło jest też uświadomić sobie lub pokazać innym, że coś się wie lub potrafi – to dowartościowuje. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że największą satysfakcję zapewniają zadania o średnim stopniu trudności. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież gdy cel osiąga się bez wysiłku, wówczas przyjemność jest nikła, a gdy opór jest zbyt duży, to zadowolenie z ewentualnego dotarcia do celu nie zawsze z nawiązką rekompensuje wyczerpujące zmagania.Podobnie jak w dwu poprzednich „Omnibusach”, także w tegorocznym staraliśmy się zamieszczać zadania różnorodne i w większości średnio trudne – z pożytkiem i dla przyjemności naszych Czytelników.

Marek Penszko, autor zadań

„OMNIBUS wakacyjny – ćwiczenia umysłowe dla dorosłych” do kupienia w cenie 7,99 zł w kioskach i salonach prasowych oraz poprzez sklep internetowy:  www.skleppolityki.pl.  

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj