O Polityce

Mediations Biennale The Unknown

14 września - 14 października 2012 r. w Poznaniu
materiały prasowe/materiały prasowe

W czasach, kiedy statystyczny Polak przeznacza na sztukę i kulturę równowartość trzech kajzerek rocznie, wielkie festiwale sztuki zdają się być gatunkiem ginącym. Przyznać musimy, że nowoczesne sztuki wizualne nie zajmują w życiu większości z nas takiego miejsca jak kino, muzyka czy nawet teatr. Częstym komentarzem na prace współczesnych artystów jest jednoznaczne stwierdzenie, że każdy by tak umiał. Pomimo tego, jakoś się sztuka współczesna trzyma. Całkiem nieźle natomiast trzyma się w Wielkopolsce. Włochy mają swoją Wenecję, Niemcy Berlin, w Polsce zaś do miana stolicy sztuki współczesnej aspiruje Poznań. We wrześniu i październiku odbędzie się Mediations Biennale The Unknown/Niepojmowalne. Do Poznania zjadą artyści, kuratorzy i dzieła z całego świata. Nie zabraknie przedstawicieli Japonii i Korei, Chile, Brazylii, Polski, Niemiec i wielu innych. Koneserom sztuki na pewno wiele powiedzą takie nazwiska jak Bill Viola, Regina Silveira, Takashi Kuribayashi czy Olaf Brzeski. Sztuka pojawi się zarówno w muzeach, galeriach, przestrzeni miejskiej, jak i w byłej Synagodze czy w opuszczonych sklepach w centrum miasta.

Mediations Biennale potrwa cały miesiąc, od 14 września do 14 października, a współtworzyć je będzie szereg innych inicjatyw, jak konferencje, warsztaty, wystawy towarzyszące czy specjalne Noce Biennale. Więcej informacji na www.mediations.pl oraz na facebooku.

 

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama