O Polityce

Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej“ już po raz piętnasty

Prawdziwe święto dla miłośników słowa rozpocznie się już 21 września 2012 pierwszą edycją koncertów z cyklu “Nowa energia w piosence”, w którym corocznie jeden z laureatów Konkursu będzie prezentować publiczności jak rozwija się jego talent.

W tym roku w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej usłyszymy pochodzącą z Zakopanego Hankę Wójciak, która wystąpi ze swoją Kapelą w składzie: Tomasz Czaderski (darbuka, cajon), Jacek Długosz (gitara), Mateusz Frankiewicz (kontrabas), Marcin Skaba (skrzypce), Andrzej Zagajewski (mandola). Gościnnie zaśpiewają: Małgorzata Biela, Ewelina Czarnecka i Klara Januszewska. Kapela zaprezentuje autorski repertuar, nie zabraknie również utworów Patronki Fundacji, a wśród nich przetłumaczonej na gwarę góralską piosenki "Byle nie o miłości" do muzyki Adama Sławińskiego. Właśnie tym wykonaniem Hanka zaskarbiła sobie uznanie jurorów XI edycji Konkursu w 2008 roku. Laureatka zaśpiewa także m.in. "Dawne zabawne" (muz. Włodzimierz Nahorny) oraz "Żywą wodę" (muz. Zygmunt Konieczny).

Po przesłuchaniach konkursowych w maju tego roku w radiowej Trójce Jury do uczestnictwa w dalszym etapie Konkursu zakwalifikowało 11 wokalistów i jeden zespół. Są to: Sylwia Banasik, Dominika Barabas, Dagmara Czechura, Barbara Dominiak, Justyna Gajczak, Agata Gałach, Agata Grześkiewicz, Hubert Jarczak, Iga Kozacka, Joanna Oleś i Dorota Sacewicz oraz zespół Cukierasy. Dyrektorem artystycznym Konkursu jest Jerzy Satanowski.

Laureaci wystąpią w trzech koncertach:

29 września 2012
Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa, ul. Grzybowska 79 godz. 20:00
Wstęp wolny!

30 września 2012
Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Transmisja koncertu na antenie Trójki godz. 20:00

1 października 2012 – Koncert Galowy Celińska,Tkacz,Barciś
Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa, ul. Nowogrodzka 49 godz. 19:00
W pierwszej części wieczoru odbędzie Koncert Laureatów i wręczenie nagród, które poprowadzi Magdalena Smalara.
Laureatom towarzyszyć będzie zespół Jacka Kity: muzyka, kompozytora i aranżera.

Drugą część wieczoru stanowić będzie nowy spektakl muzyczny "Nie jesteś sama", złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej w aranżacjach Wojciecha Borkowskiego, które zaśpiewają Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz.

Laureat I miejsca w Konkursie otrzyma w 2012 roku nagrodę pieniężną w wysokości 11000,00 PLN.

Patronami Medialnymi są: Polskie Radio Program 3,Gazeta Wyborcza, Polityka, onet.pl.

www.okularnicy.org.pl

Reklama
Reklama