O Polityce

Redakcja POLITYKI laureatem konkursu POPULARYZATOR NAUKI

Red. Andrzej Gorzym dziękuje za przyznanie nagrody POLITYCE Red. Andrzej Gorzym dziękuje za przyznanie nagrody POLITYCE Dominika Nowak / Polityka
Miło nam poinformować, że redakcja POLITYKI otrzymała dziś tytuł POPULARYZATORA NAUKI w VIII edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Laureaci prof. Jan Madey, red. Andrzej Gorzym i red.Krzysztof Michalski z jurorem prof. Michałem KleiberemDominika Nowak/Polityka Laureaci prof. Jan Madey, red. Andrzej Gorzym i red.Krzysztof Michalski z jurorem prof. Michałem Kleiberem
Wszyscy laureaci, wyróżnieni i jury konkursu Popularyzator Nauki 2012Dominika Nowak/Polityka Wszyscy laureaci, wyróżnieni i jury konkursu Popularyzator Nauki 2012

POLITYKA nagrodę otrzymała w kategorii "Dziennikarz/redakcja/instytucja nienaukowa" za publikowane na swych łamach artykuły popularnonaukowe, wydania specjalne Niezbędnik Inteligenta, Poradnik Psychologiczny i Pomocnik Historyczny oraz za przyznawane od 12 lat Nagrody Naukowe POLITYKI. W imieniu redakcji nagrodę odebrał z rąk jurora profesora Michała Kleibera (prezesa PAN) redaktor Andrzej Gorzym, kierownik działu naukowego POLITYKI.

W tej samej kategorii nagrodzeni zostali także red. Krzysztof Michalski z Programu Pierwszego Polskiego Radia i Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, w którego imieniu nagrodę odebrał prof. Jan Madey.

Nagroda specjalna za całokształt działaności powędrowała do prof. Jerzego Vetulaniego z Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie.
W kategorii "Naukowiec/Instytucja naukowa" nagrody odebrali profesorowie Ewa i Marek Kulczykowscy, dr hab. Lech Mankiewicz i Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie.

Wszystkim laureatom szczerze gratulujemy.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną