O Polityce

Pomocnik Historyczny "Powstanie styczniowe 1863. Klęska i chwała."

Pomocnik Historyczny "Powstanie styczniowe 1863. Klęska i chwała"

Polityka
Kolejne wydanie Pomocnika Historycznego POLITYKI, które ukazało się 9 stycznia 2013 r., opisuje wielką legendę nieudanego powstania.

Opinie o powstaniu styczniowym, które wybuchło 150 lat temu, rozciągają się od apoteozy bohaterów, którzy „poszli w bój bez broni”, po surową krytykę organizacji, liderów i sensu tej beznadziejnej wojny. Nieudany romantyczny zryw zrodził wielką legendę, jeden z najsilniejszych narodowych mitów, żywy do dziś kult przegranych bohaterów, moralnego zwycięstwa zwyciężonych. O tym wszystkim można przeczytać w najnowszym „Pomocniku Historycznym”. W pierwszym rozdziale przedstawiamy samą historię powstania, w drugim – bezpośrednie reperkusje przegranej, w trzecim – losy i postawy ludzi, a przez nie zmiany społeczne i polityczne, które stworzyły fundament przyszłej Niepodległej.

Pomocnik Historyczny „Powstanie styczniowe 1863. Klęska i chwała.” będzie miał 140 stron. Ukaże się w cenie 19,99 zł. Będzie do kupienia w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym POLITYKI (www.skleppolityki.pl).

Reklama
Reklama