O Polityce

„Miłość” Sławomira Fabickiego dzięki Polsce światłoczułej rusza w Polskę.

Polityka
Między 12 a 15 kwietnia będzie okazja, by zobaczyć kolejny znakomity polski film w miejscach gdzie na co dzień nie ma kin.

Tym razem Polska Światłoczuła zabierze w trasę "Miłość" w reż. Sławomira Fabickiego,  a wraz z filmem Julię Kijowską - odtwórczynię główniej roli. W pierwszej turze odwiedzą cztery miejscowości, w których widzowie będą mieli okazję nie tylko poznać mądre, ciekawe kino, ale również porozmawiać z aktorką o pracy na planie z Marcinem Dorocińskim, współpracy z reżyserem Sławomirem Fabickim, o kinie i życiu w ogóle. W spotkaniach po projekcji można uczestniczyć przez Internet. Na stronie organizatora transmitowana będzie relacja na żywo, dzięki której można śledzić dyskusję a nawet zadać aktorce pytanie przez czat.

„Miłość” opowiada o kryzysie młodego małżeństwa. Historia oparta jest na prawdziwym wydarzeniu. Reżyser ze scenarzystą zainspirowali się reportażem Lidii Ostałowskiej „To się stało mojej żonie” opowiadającym historię molestowanej seksualnie pracownicy jednego z urzędów wojewódzkich z punktu widzenia jej męża. Fabickiego bardziej zainteresowało, co w takim momencie przeżywa mężczyzna. Powstał film wielopłaszczyznowy, głęboki, ale jednocześnie prosty w swej wymowie. Przy tym pięknie zrobiony. Widzowie odnajdą w nim niejedną inspirację malarską.

Polska Światłoczuła zaprasza na projekcje do:

12 IV Wschowy, (Centrum Kultury i Rekreacji), 18:30

13 IV Miasteczka Śląskiego (Miejski Ośrodek Kultury), 18:00

14 IV Świątników Górnych (Centrum Kultury i Rekreacji), 19:00

15 IV Inowłódza (Sala OSP), 18:00

Więcej informacji o Polsce Światłoczułej – www.polskaswiatloczula.pl

Reklama
Reklama