O Polityce

L.U.C i Motion Trio – premiera albumu

Okładka płyty Okładka płyty Adam Tunikowski / materiały prasowe
Od 18 kwietnia na terenie całej Polski można nabyć najnowszy album Łukasza Rostkowskiego aka L.U.C – artysty, producenta i performera oraz wirtuozów akordeonu z Motion Trio. Współpraca artystów, wywodzących się z dwóch różnych światów muzycznych to jedna z najbardziej zaskakujących kooperacji tego roku.
Bartosz Maz/materiały prasowe

Zapytani o album „Nic się nie stało” mówią: „Trudno jest w jakikolwiek sposób opisać ten koktajl. Być może - podążając za tytułem płyty - nic się nie stało? A być może uda się lekko zredefiniować pojęcie akordeonu?” L.U.C jako producent celowo zmienił nieco swoją stylistykę celem zbudowania syntetycznego środowiska brzmieniowego, którego celem było wykazanie, że akordeon to najbardziej elektronicznie brzmiący instrument akustyczny - na tej płycie całkowicie surowy - bez jakichkolwiek efektów.

Na uwagę zasługuje sposób wydania albumu. Kolekcjonerskie wydawnictwo, z misterną grafiką Adama Tunikowskiego (Juice) idealnie koresponduje z koncepcją albumu. Płyta „Nic się nie stało” to bowiem przede wszystkim opowieść o harmonii - zarówno w aspekcie muzycznym, jak i filozoficzno-życiowym. Na okładce płyty widzimy miasto zbudowane z samych harmonii, zaś do albumu został dołączony duży plakat ze wspomnianym dziełem graficznym. Album dostępny jest także w formie mp3 na stronie www.eluce.pl

Muzycznie album to ujawnienie skrajnie odmiennych możliwości wykorzystania akordeonu - od sakralnych melodyjnych harmonii, futurystycznych brzmień, przez lekkie „ameliowo-surrealne” tematy wplecione w elektro-hip-hop, aż po szydercze bawarskie szlagiery.  Artyści współtworzyli kompozycje, które znaleźć można na krążku. Producentem i autorem tekstów jest L.U.C, ale nie mogło zabraknąć także gości, i tak na płycie usłyszeć można m.in. Anię Rusowicz, Czesława Mozila, Abradaba, Bukę i Vienia.

Warto przypomnieć, że nadal trwa akcja tworzenia wspólnego wideoklipu, który składać się będzie z Waszych niezapomnianych chwil z życia i pasji. Artyści zachęcają do nadsyłania krótkich, max. 11 - sekundowych filmów, kręconych kamerą lub telefonem komórkowych, dokumentujących Wasze ulubione i niezapomniane chwile, których magię i piękno chcielibyście poczuć siedząc, cytując tekst piosenki, „te chwile chcę pamiętać, gdy nadejdzie moja senna puenta”. Nagrania można podsyłać do 7 maja, zaś gotowy teledysk ukaże się w połowie majas. Szczegóły akcji wraz z regulaminem na www.eluce.pl, facebooku L.U.Ca oraz w gazecie Metro.

http://www.motiontrio.com/pl

http://www.eluce.pl/

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama