O Polityce

Polska Światłoczuła z filmem "Imagine"

„Imagine” poruszy w maju wyobraźnią Światłoczułych.

Andrzej Jakimowski – reżyser oraz Tomasz Gąssowski – autor muzyki oraz film „Imagine” – tak wygląda najbliższa trasa Polski Światłoczułej, która 10 maja rusza w Polskę, by w niewielkich miejscowościach, w których kina brakuje, zorganizować projekcję oraz spotkanie z twórcami filmu.

„Imagine” opowiada o Ianie (Edward Hogg), który przyjeżdża do lizbońskiej kliniki dla niewidomych, umieszczonej w klasztorze na wzgórzu, gdzie poznaje wycofaną dziewczynę – Evę (Alexandra Maria Lara). Ian jest przewodnikiem po niewidzialnym świecie, uczy niewidomych poruszać się po nim, używając alternatywnej metody echolokacji. Jednocześnie jest naszym przewodnikiem, poprzez którego sam reżyser oprowadza nas po świecie tylko pozornie niewidocznym.

Tomasz Gąssowski stworzył zaś ciepłą, zmysłową oprawę muzyczną, która jednak nie przytłacza – słodka z umiarem. Całość z obrazem tworzy film, który łączy w sobie poetycką, ulotną impresję z konkretem rzeczywistości, która absorbuje i wciąga.

Film zdobył główna nagrodę na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej. „Zmruż oczy” oraz „Sztuczki” - poprzednie filmy Andrzeja Jakimowskiego uzyskały po kilkanaście nagród na festiwalach światowych. Teraz „Imagine” wraz z twórcami zawita do miejscowości, w których brakuje kina, a tamtejsza publiczność będzie miała okazję nie tylko obejrzeć film i porozmawiać o nim z autorami, ale także poczuć atmosferę festiwalu, który do nich przyjedzie.

Uczestniczyć w spotkaniach z twórcami, można także dzięki transmisji NA ŻYWO oraz czatu przez, który można zadać pytanie po projekcji filmu na stronie polskaswiatloczula.pl.

SZCZEGÓŁOWA TRASA:

Projekcje "Imagine" i spotkania z Tomaszem Gąssowskim - autorem muzyki

10 V Tuchola, 18:30
11 V Miastko, (Centrum Informacji Turystycznej) godz. 18.00
12 V Darżewo, (Ośrodek Terapii Uzależnień) godz. 10.00
12 V Świdwin, (Zamek w Świdwinie) godz. 18.00

Projekcje "Imagine" i spotkania z Andrzejem Jakimowskim - reżyserem

13 V Żnin, (ZSS nr 3) godz. 18.00
14 V Inowłódz, (OSP) godz. 18.00.

 

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama