O Polityce

GrandFront 2012 - nasza okładka nagrodzona!

GrandFront 2012

Polityka
Po raz jedenasty nagrodzono najlepsze polskie okładki prasowe.

Konkurs Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2012 został rozstrzygnięty 20 maja 2013 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

Główną nagrodę GrandFront zdobył tygodnik „Wprost” za okładkę z Maciejem Stuhrem, o którym pisano po nagonce za jego udział w filmie „Pokłosie”.

POLITYKA zdobyła nagrodę Art  Front w kategorii Czasopisma opinii za okładkę numeru 45/2012:  „Dzień Niepodległości: więcej złości niż radości”.

Jej autorem jest Marek Kwiatkowski.

 

Nagrody przyznawane w konkursie GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienia dla twórców grafiki prasowej. W tegorocznej edycji po raz pierwszy przyjmowano zgłoszenia do nagrody dla wydań elektronicznych gazet i czasopism, a także za najlepszą publikację przeznaczoną na urządzenia mobilne, zwycięzców  jednak nie wyłoniono.

Laureatów wybrało trzydziestoosobowe jury, w którym zasiadają uznani twórcy grafiki prasowej: dyrektorzy artystyczni, wykładowcy oraz redaktorzy, fotograficy i wydawcy.

 Najlepsze okładki wyłonione w poszczególnych kategoriach oglądać będzie można w czerwcu na wystawie przy ul. Foksal 3/5 oraz w salonach Empik.

Reklama
Reklama