O Polityce

Gloria Artis dla Jerzego Baczyńskiego

Podsekretarz stanu w ministerstwie kultury Monika Smoleń-Bromska wręcza medal redaktorowi Jerzemu Baczyńskiemu. Podsekretarz stanu w ministerstwie kultury Monika Smoleń-Bromska wręcza medal redaktorowi Jerzemu Baczyńskiemu. Tadeusz Późniak / Polityka
Z przyjemnością informujemy, że przy okazji inauguracji jubileuszowych, 10. Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu, Jerzy Baczyński, redaktor naczelny POLITYKI został uhonorowany srebrnym medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.
Odznaczony już redaktor Baczyński.Tadeusz Późniak/Polityka Odznaczony już redaktor Baczyński.

Odznaczenie to jest nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wręczająca medal Monika Smoleń-Bromska, podsekretarz stanu w MKiDN podkreśliła, że odznaczenie jest wyrazem uznania za wkład redaktora Baczyńskiego i redakcji POLITYKI m.in. w aktywne wspieranie młodych, utalentowanych twórców na łamach tygodnika, a zwłaszcza poprzez prestiżowy, organizowany już od 20 lat konkurs Paszporty POLITYKI.

W przeszłości medalem Gloria Artis odznaczeni zostali tak wybitni przedstawiciele polskiej nauki i kultury, jak m. in. prof. Zygmunt Bauman, Agnieszka Holland, Andrzej Czeczott, Romana Opałka, Olga Tokarczuk czy Sławomir Mrożek.

Naszemu medaliście w dziedzinie kultury serdecznie gratulujemy.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną