O Polityce

Big Book Festival – 22-23 czerwca 2013

Polityka
DZIESIĘĆ POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO PRZYJŚĆ NA BIG BOOK FESTIVAL - PRZEWODNIK PO ATRAKCJACH Dwa dni z książkami // 22-23 czerwca 2013 // wstęp wolny!

Festiwal książki Big Book Festival - odbędzie się w Warszawie w najbliższy weekend.
Przez dwa dni, w trzydziestu miejscach odbędzie się kilkadziesiąt spotkań, akcji, warsztatów, spacerów, wystaw, rozmów i zabaw. Przyjedzie 90 gości.

Oto dziesięć wybranych atrakcji. Wstęp wolny!

Po pierwsze: MROŻEK NA JĘZYKACH – gwiazdy czytają na Dworcu Centralnym
Sześciogodzinny rozkład jazdy ze Sławomirem Mrożkiem. Od 18.00 do północy słynne postaci czytają fragmenty 12 dzieł pisarza. Od Magdaleny Cieleckiej i Bogusława Lindy, po Jarosława Kuźniara i Ryszarda Kalisza. Od „Tanga” po „Strip-tease”.
Sobota, Hala Główna Dworca Centralnego, antresola na I piętrze, godz. 18.00-00.00

Po drugie: REKORD ŚWIATA W CZYTANIU – wielkie zgromadzenie czytelników w Pasażu Wiecha

To będzie pierwszy taki rekord – w liczbie osób czytających razem na wolnym powietrzu. Przyjdź z książką, e-bookiem, gazetą, audiobookiem. Zarejestruj się. Usiądź i poczytaj.
Niedziela, Pasaż Wiecha (na tyłach Domów Towarowych Centrum), godz. 11.30-12.30

Po trzecie: PRZEJAŻDŻKA BIG BOOK BUS – bez biletu między atrakcjami festiwalu
Podróżująca czytelnia i darmowy transport do krainy książek. Oznaczony autobus krąży przez Trakt Królewski, Marszałkowską, Puławską i Al. Niepodległości. Dowozi do ważnych miejsc Big Book Festival.
Sobota i niedziela, 11.00-19.00, Od Nowego Światu do Metra Pole Mokotowskie i z powrotem

Po czwarte: KOMUNIKACJA PRZYSZŁOŚCI, czyli co nam powie jutro

Futurystyczne spotkanie z Jackiem Dukajem, poprzedzone kosmicznym pokazem. W sali Planetarium okaże się, jak wyglądać będą rozmowy za 30 albo za 100 lat. Jak kontaktować będą się ludzie i technologia.
Sobota, Centrum Nauki Kopernik, Planetarium, godz. 19.00

Po piąte: ROZMOWY WAŻNE I Z PRZUMRUŻENIEM – o szczęściu, kryminałach, futbolu i Polsce
Wybierz fascynujące spotkanie z pisarzami i ekspertami na jeden z niezwykłych tematów:
„Wojna płci - on & ona” / „Ucieczka, czyli jak mieć szczęście” / „Polskie widma” / „Miasto – miejsce do życia” / „Rocznik 1980: znaki szczególne” / „Polska B i C – przedmieścia świata” / „Miłość i nienawiść – po co mężczyznom futbol” / „Co z tym Iwaszkiewiczem” / „Papier nie umiera nigdy” / „Nie do wiary!”.
Sobota i niedziela, różne miejsca Warszawy, szczegóły: www.bigbookfestival.pl

Po szóste: HANGOUT Z PISARKĄ – satelitarna rozmowa z Asą Larsson i Elif Safak
Przyjdź do kina Iluzjon i weź udział w rozmowie z pisarką albo połącz się z nami on-line. Zajrzymy do domów autorek, zapytamy o wszystko, obejrzymy ich biurka i gabinety.
Sobota, Hangout z Asą Larsson, godz. 16.00, kino Iluzjon (lub zapisy on-line: spotkania@big-book.pl)
Niedziela, Hangout z Elif Safak, godz. 17.00, kino Iluzjon (lub zapisy on-line: spotkania@big-book.pl)

Po siódme: PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI – Hotel Bristol bawi się jak przed wojną
W wytwornej Cafe Bristol cofniemy się do czasów fokstrota, pięknych pantofelków i złodziei, którzy kradli w wielkim stylu. Cykl spotkań z autorami książek przedwojennych, rozmowy o modzie, zbrodniach i ludziach interesu. Pokaz strojów i spacer przez hotelowe zakamarki.
Sobota i niedziela, Cafe Bristol, godz. 12.00-17.00

Po ósme: LITERATURA DLA KUCHAREK – smak wielkich powieści
Łukasz Modelski, znawcy literatury i kucharze odkryją najczulsze opisy kulinarne, opowiedzą o posiłkach Dickensa i o tym, jaką rolę w słynnych powieściach odegrało jedzenie. Do tego pokazy szefów i masterclass.
Sobota i niedziela, Opasły Tom PIW, godz. 16.30-19.00

Po dziewiąte: MIĘDZY SŁOWAMI – tworzenie wirtualnej powieści na żywo
Pisarz Łukasz Orbitowski, technologia i wyobraźnia – to wystarczy, by razem złożyć opowieść ze zdjęć, filmów, tekstów i muzyki. Weź swój smartfon, tablet lub skorzystaj z naszego sprzętu i dodaj swój wątek.
Sobota, Kordegarda, godz. 14.00-16.00

Po dziesiąte: WIELKA WYMIANA KSIĄŻEK I KSIĄŻKI ZA ZŁOTÓWKĘ
Przewietrz domową bibliotekę i złap literacką okazję – można wymieniać się z innymi czytelnikami albo kupić książkę za symboliczną złotówkę i w ten sposób wspomóc nową czytelnię nad Wisłą.
Sobota i niedziela, wymiana książek w Big Book Stop, Chmielna 2, godz. 11.00-20.00
Niedziela, 1000 książek za 1 zł, Centrum Festiwalowe, Marszałkowska 9/15, godz. 11.00-19.00

PROGRAM NA STRONIE www.bigbookfestival.pl oraz www.facebook.com/bigbookfestival

Big Book Festival to nowy festiwal książki. Odbędzie się w Warszawie 22 i 23 czerwca, a wśród gości znajdą się m.in.: Sławomir Mrożek, Elif Safak, Asa Larsson, Peter Kerr, Kazimierz Orłoś, Jacek Dukaj, Dorota Masłowska, Tomasz Łubieński, Szczepan Twardoch, Zygmunt Miłoszewski, Maria Peszek, Borys Lankosz. W przestrzeni miejskiej i nietypowych dla literatury lokalach m.in. hotelu, dawnym sklepie z kapeluszami, autobusie, planetarium, kinie i salonach fryzjerskich odbędzie się ponad 50 spotkań, paneli, akcji miejskich, wystaw, spacerów literackich oraz warsztatów, angażujących publiczność i twórców.

Reklama
Reklama