O Polityce

Jak się kłócić, godzić lub godnie rozwodzić

Polityka
Tygodnik POLITYKA wydał 12 tom Poradnika Psychologicznego POLITYKI „Ja, my, oni” zatytułowany „Jak się godzić, jak rozwodzić”.

Autorzy Poradnika zadają pytanie, dlaczego projekt „rodzina i dzieci” wydaje się dziś dla młodych ludzi zadaniem nie do wykonania.

„Można odnieść wrażenie, że w oprogramowaniu człowieka współczesnego zapomniano o funkcji: konflikt. Jakby miał się on nigdy nie zdarzyć. A on się zdarza ciągle i nagminnie. Również, a może zwłaszcza wśród ludzi sobie najbliższych. Małe spory i wielkie awantury, drobne utarczki i głębokie nieporozumienia, głośne kłótnie i ciche dni – to wszystko zatruwa życie. I potrafi zniszczyć: miłość, kontakty z dziećmi, szacunek do rodziców. W dzielenie życia z kimkolwiek trzeba wkalkulować różnicę zdań, zamiarów, poglądów. I nie włączać przy pierwszej okazji: escape.

To wydanie Poradnika Psychologicznego jest swoistą instrukcją, jak te wszystkie codzienne nieporozumienia i wzajemne niezrozumienia oswajać i rozsupływać. Jak nie dać się zniszczyć nawet konfliktowi dramatycznemu i pewnie już nie do zażegnania, czyli jak przejść godnie przez rozwód i cało wyprowadzić z niego dzieci. Przede wszystkim próbujemy jednak podpowiedzieć, jak rozumieć siebie – mechanizmy, którym dajemy się ponieść w sporze z drugim człowiekiem i konsekwencje naszego gniewu, złości, uporu.”

(ze wstępu)

Poradnik Psychologiczny „Jak się godzić, jak rozwodzić” ma 108 stron, kosztuje 14,99 zł. Jest do kupienia w sklepie internetowym www.sklep.polityka.pl

Reklama
Reklama