O Polityce

Stypendia im. Leopolda Ungera przyznane

materiały prasowe / materiały prasowe
W tym roku po raz pierwszy przyznano Stypendium im. Leopolda Ungera uruchomione przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Nagroda w formie pieniężnej oraz staży w prestiżowych redakcjach przeznaczona jest dla adeptów dziennikarstwa do 35 roku życia wyróżniających się osiągnięciami dziennikarskimi np. w mediach studenckich, lokalnych, internetowych. W dniu 8 sierpnia 2013 roku odbyło się posiedzenie kapituły stypendium, która spośród 31 zgłoszonych wniosków nagrodziła następujące 4 osoby: Olgę Bierut stypendium w wysokości 5 tys. złotych na realizację reportażu o Gruzji; Łukasza Goniaka dwutygodniowym stażem w dzienniku „Le Soir”; Macieja Orłowskiego jednomiesięcznym stażem w „Gazecie Wyborczej”; Małgorzatę Osowiecką jednomiesięcznym stażem w tygodniku „Polityka”.

Stypendium ustanowiono z inicjatywy rodziny Patrona związanego z takimi redakcjami jak: „Le Soir”, „International Herald Tribune”, „Kultura”, Radio Wolna Europa, „Gazeta Wyborcza” oraz przy współpracy z wybitnymi postaciami dziennikarstwa w Europie. Celem stypendium jest potrzeba docenienia zdolnych i dobrze zapowiadających się dziennikarzy, stawiając za wzór życie zawodowe i wartości dziennikarskie przyświecające działalności L. Ungera.

W skład kapituły stypendium wchodzą następujące osoby: Rodzina Patrona, Zygmunt Berdychowski, ks. Adam Boniecki, Stefan Bratkowski, prof. dr hab. Iwona Hofman, Jerzy Kuczkiewicz, Jarosław Kurski, Jerzy Pomianowski, prof. dr hab. Jacek Purchla, prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld, Janusz Sepioł, Wojciech Sikora, Marian Turski.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama