O Polityce

Nagroda im. Jerzego Zimowskiego przyznana

Danuta Przywara, laureatka VI edycji Nagrody im. Jerzego Zimowskiego Danuta Przywara, laureatka VI edycji Nagrody im. Jerzego Zimowskiego Helsińska Fundacja Praw Człowieka / Polityka
Instytut Spraw Publicznych przyznał już po raz szósty Nagrodę im. Jerzego Zimowskiego. Nagroda przyznawana jest za działalność na rzecz grup społecznych, które znalazły się w sytuacjach nadzwyczajnych, a w szczególności na rzecz migrantów i uchodźców.

W tym roku Kapituła wyróżniła Danutę Przywarę, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Laureatka od wielu lat działa na rzecz obrony praw człowieka, intensywnie współpracuje z organizacjami i działaczami praw człowieka w Rosji i w innych państwach postradzieckich. Związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka od początku jej istnienia, najpierw jako członkini jej komitetu fundatorów, następnie jako sekretarz zarządu, wiceprezes, a od 2008 – prezes. Współzałożycielka i członkini działającego w podziemiu Komitetu Helsińskiego w Polsce oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jerzy Zimowski (1945-2007) był prawnikiem, działaczem „S”, wiceministrem spraw wewnętrznych w latach 1990-1996 i wieloletnim członkiem zarządu Instytutu Spraw Publicznych.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 września br. w Warszawie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama