Nagroda im. Jerzego Zimowskiego przyznana
Instytut Spraw Publicznych przyznał już po raz szósty Nagrodę im. Jerzego Zimowskiego. Nagroda przyznawana jest za działalność na rzecz grup społecznych, które znalazły się w sytuacjach nadzwyczajnych, a w szczególności na rzecz migrantów i uchodźców.
Danuta Przywara, laureatka VI edycji Nagrody im. Jerzego Zimowskiego
Helsińska Fundacja Praw Człowieka/Polityka

Danuta Przywara, laureatka VI edycji Nagrody im. Jerzego Zimowskiego

W tym roku Kapituła wyróżniła Danutę Przywarę, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.  Laureatka od wielu lat  działa na rzecz obrony praw człowieka, intensywnie współpracuje z organizacjami i działaczami praw człowieka w Rosji i w innych państwach postradzieckich.  Związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka  od początku jej istnienia, najpierw jako członkini  jej komitetu fundatorów, następnie jako sekretarz zarządu,  wiceprezes, a od 2008 – prezes. Współzałożycielka i członkini działającego w podziemiu Komitetu Helsińskiego w Polsce oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jerzy Zimowski (1945-2007) był prawnikiem, działaczem „S”, wiceministrem spraw wewnętrznych w latach 1990-1996 i wieloletnim członkiem zarządu Instytutu Spraw Publicznych.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 września br. w Warszawie.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj