O Polityce

Janusz Wróblewski przedstawia - nowy cykl w Kinie Praha!

Znany i ceniony krytyk filmowy, dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka” oraz autora książki „Reżyserzy” JANUSZ WRÓBLEWSKI poprowadzi w kinie Praha autorski cykl spotkań z twórcami Polskiej sztuki filmowej połączony z projekcją premierowych filmów. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania się z ulubionymi aktorami, reżyserami, scenarzystami. Spotkania oraz pokazy filmów będą odbywać się raz w miesiącu.
Polityka

Już 20. września, o godz.19.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie i pokaz filmu „W imię” - poruszającej opowieści o człowieku uwikłanym w intymny dramat. Gościem Janusz Wróblewskiego będzie reżyserka filmu – Małgośka Szumowska.

  • „W imię” to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

Zapraszamy !

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

Spotkanie z Małgośką Szumowską + pokaz filmu „W imię”

20 września, godz.19.00

Warszawa, Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Bilety obowiązują według cennika.

Małgośka Szumowska - wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych polska reżyser, scenarzystka, producent filmowy i autorka takich filmów jak „Szczęśliwy człowiek” , „Ono” , „33 sceny z życia” czy „Sponsoring” . Od 2001 r. członkini Europejskiej Akademii Filmowej.

Janusz Wróblewski – krytyk filmowy, dziennikarz, publicysta tygodnika POLITYKA z którym związany jest od 2001 r. Pracował jako redaktor m.in. w "Kinie", "Życiu Warszawy", "Machinie". Współpracował również min. Z "Dialogiem" i Polskim Radiem. W latach 1998-2000 był szefem programu kulturowego Pegaz w Telewizji Polskiej. Członek jury FIPRESCI m.in. na festiwalach w Cannes, Wenecji, Toronto. Współautor scenariuszy m.in. do "Pożegnania jesieni" Mariusza Trelińskiego i książki "Magia kina".

Reklama
Reklama