O Polityce

Konferencja "O mieście z jego mieszkańcami"

Polityka
Centrum Deliberacji w Instytucie Socjologii oraz Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego organizuje konferencję polską-francuską pt. „O mieście z mieszkańcami” (23 i 24 października, Uniwersytet Warszawski).

Konferencja jest skierowana do badaczy i praktyków zajmujących się problematyką partycypacyjnego zarządzania miastem. Będą na niej obecni przedstawiciele instytucji badawczych, administracji publicznej, organizacji pozarządowych, jak też architekci i urbaniści z Polski i z Francji.

W ramach konferencji odbędą się następujące panele tematyczne:

1. Nowi aktorzy, nowe sojusze,

2. Zarządzanie miastem razem z mieszkańcami,

3. Obywatelskie uczestnictwo: od eksperymentu do instytucji,

4. Dialog online – poszerzenie miejskiej sfery publicznej,

5. Wspólne urządzanie miasta – przestrzeń i architektura.


Organizatorzy zapraszają także na warsztat praktyczny z planowania interwencji społecznej    w zakresie inwestycji miejskich (Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, 23.10, godz. 17:00-19:45) oraz na pokaz filmu poświęconego grupie architektonicznej korzystającej z metod partycypacyjnych we Francji (24.10) i spotkanie z reżyserem Jacques’em Kebadian.

Szczegółowy program oraz więcej informacji na www.miasto-ville.uw.edu.pl

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama