Janusz Wróblewski przedstawia - "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy

Janusz Wróblewski przedstawia - "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy w kinie PRAHA
Zapraszamy na kolejne spotkanie w kinie Praha ramach cyklu „Janusz Wróblewski przedstawia” 11 października o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie i pokaz filmu „Chce się żyć” – poruszającego dramatu o trudnościach życia osoby niepełnosprawnej. Gościem Janusza Wróblewskiego będzie reżyser filmu – Maciej Pieprzyca.
Polityka

„Chce się żyć” - Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

 

      Zapraszamy !

 

Cykl „Janusz Wróblewski przedstawia”

Spotkanie z Maciejem Pieprzycą + pokaz filmu „Chce się żyć”

11 października , godz.19.00

Warszawa, Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Bilety obowiązują według cennika.

 Maciej Pieprzyca - jest absolwentem dziennikarstwa i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Ślaskiego. Nakręcił dla Telewizji Polskiej kilka wysoko ocenionych filmów dokumentalnych: "Zostanie legenda", "Jestem mordercą", "Przez nokaut". Film "Chce się żyć" został nagrodzony na  37. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu. Oprócz grand prix zdobył także nagrody publiczności i jury ekumenicznego

 

Janusz Wróblewski – znany i ceniony krytyk filmowy, dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka” oraz autora książki „Reżyserzy” .  Członek jury FIPRESCI m.in. na festiwalach w Cannes, Wenecji, Toronto. Współautor scenariuszy m.in. do "Pożegnania jesieni" Mariusza Trelińskiego i książki "Magia kina". 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj