Książka "Moja pierwsza mitologia"
6 listopada na rynku pojawi się "Moja pierwsza mitologia" - pięknie ilustrowana książka Katarzyny Marciniak, skierowana do młodszego pokolenia czytelników.
Okładka 'Mojej pierwszej mitologii'
Marta Kurczewska, Karia Korobkiewicz/materiały prasowe

Okładka "Mojej pierwszej mitologii"

fragment
Katarzyna Marciniak, rys. Marta Kurczewska/materiały prasowe

fragment

„Moja pierwsza mitologia” odkryje przed tobą starożytną magię greckich i rzymskich mitów, a także związanych z nimi wyrażeń i zwrotów do dziś używanych w języku polskim. Spotkasz tu maleńkiego Zeusa w kozim żłobku, Heraklesa na lekcji matematyki, wielu innych bogów i herosów, a także całe stada mówiących zwierząt. Apollo i telefon komórkowy? Hydra i gry komputerowe? Tak! Wystarczy odrobina wyobraźni, aby przywołać postacie i stworzenia z mitologii, które wciąż żyją pośród nas…

Katarzyna Marciniak – badaczka antyku, pisarka, poetka, tłumaczka. Profesor nadzwyczajny na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka Nagrody Naukowej „Polityki”, Nagrody Klio oraz stypendiów i grantów przyznawanych przez instytucje z Polski, Niemiec, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Należy do Akademii Młodych Uczonych PAN. Tworzy dla dzieci niezwykłe literackie światy, w których pająk umawia się na randkę przez internet, muły korzystają ze zmywarki, a komary tańczą tango.

Ilustracje: Marta Kurczewska

Seria: Z Biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia

 

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj