O Polityce

6 listopada ukaże się wydanie specjalne POLITYKI „Niezbędnik Inteligenta. Czas Apokalipsy. Zagrożenia dla globu. Jak ich uniknąć?”

Polityka
Co się dzieje z naszym klimatem? Czy faktycznie będziemy mieli palmy nad Bałtykiem i winnice w Górach Świętokrzyskich? A nad Morzem Śródziemnym wypalone pustynie? Co z karuzelą pogodową – przyspieszy czy zwolni? Czy czekają nas jakieś nowe epidemie, międzynarodowe konflikty o paliwa, wodę i emisję zanieczyszczeń?

Warszawski Szczyt klimatyczny jest dobrym pretekstem aby przyjrzeć się czyhającym na nas zagrożeniom.

Za życia ledwie dwóch–trzech pokoleń naruszyliśmy równowagę klimatyczną planety, wydobyliśmy znaczną część nieodtwarzalnych surowców, zagęściliśmy Ziemię ponad jej ekologiczną wytrzymałość, przetrzebiliśmy oceany, wyczerpujemy rezerwy słodkiej wody… Udało nam się odegnać na sporą odległość czterech ewangelicznych jeźdźców Apokalipsy – Wojnę, Zarazę, Głód i Śmierć, ale nadciąga cały szwadron nowych. W tym specjalnym wydaniu Niezbędnika Inteligenta przedstawiamy „katalog czyhających plag” – tak jak je opisują naukowcy – oraz zestaw proponowanych rozwiązań. Sytuacja nie jest beznadziejna, a nasze losy nieprzesądzone, ale, po pierwsze, lepiej wiedzieć i mieć zdanie, a po drugie, jeśli nadarzy się okazja, prywatnie czy publicznie, wspierać te pomysły, które uważamy za roztropne. Taki jest cel tych publikacji. A poza tym to naprawdę świetna i przejmująca lektura.

Ze wstępu Jerzego Baczyńskiego

Wydanie specjalne „Niezbędnik Inteligenta. Czas Apokalipsy. Zagrożenia dla globu. Jak ich uniknąć?” współtworzą dziennikarze tygodnika POLITYKA oraz najlepsi polscy i zagraniczni popularyzatorzy nauki i uczeni.

Objętość: 100 stron

Cena: 16,99 zł

"Niezbędnik Inteligenta Czas Apokalipsy. Zagrożenia dla globu. Jak ich uniknąć?" będzie dostępny w salony prasowych i kioskach oraz w sklep Polityki www.sklep.polityka.pl

Reklama
Reklama