Lato melomanów w Krakowie
Opera Krakowska już po raz osiemnasty zaprasza wszystkich melomanów, miłośników muzyki operowej i baletu na Letni Festiwal, który odbędzie się w dniach 6 czerwca - 9 lipca.
Polityka

Polityka

Festiwal otworzy obchody 60-lecia tej instytucji, których kulminacja odbędzie się we wrześniu i w październiku 2014 roku. Jak przystało na rok jubileuszu atrakcyjny program został wzbogacony dodatkowo o spektakularne wydarzenia artystyczne. Ceniona w świecie marka Letniego Festiwalu sprawia, że jego kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności polskiej i zagranicznej.

W programie Festiwalu znalazło się kilkanaście wydarzeń, m.in.: „Wesele Figara” W. A.Mozarta z udziałem światowej sławy barytona Mariusza Kwietnia, „Arie Oper Świata”, „Miłość do trzech pomarańczy” S. Prokofiewa, ,„Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka. 

21 czerwca o godzinie 20.00  w Dawnej Gazowni Miejskiej na Kazimierzu  będzie miała miejsce premiera Skrzypka na dachu, (autor muzyki: J. Bock, autor libretta: J. Stein, autor piosenek: S. Harnick).

 Jeden z najsłynniejszych musicali, po premierze w 1964 roku na Broadwayu wszedł na stałe do repertuaru scen muzycznych na całym świecie. Historia ubogiego Tewje Mleczarza z Anatewki i jego pięciu córek, które trzeba wydać za mąż, zawdzięcza swoją popularność uniwersalizmowi. „Skrzypek na dachu” zostanie przedstawiony  w niezwykłym miejscu – w samym sercu sławnej dzielnicy  Krakowa - Kazimierz, w jego unikalnej atmosferze, gdzie panuje wielojęzyczny zgiełk i rozlega się klezmerska muzyka.

  Więcej szczegółów na stronie: www.opera.kraków.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj