O Polityce

Jestem tatą!

12 wywiadów o lękach i radościach ojcostwa

Agata Dudek, Małgorzata Nowak/Acapulco Studio / materiały prasowe
Z okazji Dnia Ojca zapraszamy do lektury zbioru wywiadów Joanny Drosio-Czaplińskiej.

Dwunastu świetnych mężczyzn odważyło się podzielić swoim osobistym doświadczeniem  - mówią o tym, jak sobie radzą i jak się czują w roli ojca. Co to znaczy – być Tatą. Wśród bohaterów tego zbioru są: aktorzy, dziennikarze, filozof, dwóch pisarzy, muzyk, psycholog, lekarz i ekonomista. Rozmawiają o miłości do dzieci, lękach, dojrzewaniu do ojcostwa, o rodzinie.  Zastanawiają się, jak ojcostwo wpisało się w ich tożsamość, przywołują wartości wyniesione z domu i mierzą się z rodzinnymi mitami. Bardzo otwarcie dzielą się wątpliwościami i lękami, ale też przekonaniem, że bycie ojcem to jedna z najważniejszych ról w życiu. I jedno z najpiękniejszych, choć trudnych,  doświadczeń.

Bohaterowie wywiadów to: psychoterapeuta Jacek Masłowski, aktorzy: Bartłomiej Topa i Marcin Perchuć, dziennikarze: Szymon Majewski i Maciej Dowbor, pisarze: Grzegorz Kasdepke i Wojciech Kuczok, krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski, muzyk Marek Kościkiewicz, ekonomista Ryszard Petru, seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz i profesor filozofii Jan Hartman.

Książka „Jestem Tatą!” to pochwała ojcostwa w każdej postaci: tradycyjnego i nowoczesnego, w rodzinie pełnej, rozbitej, patchworkowej i adopcyjnej, wobec śmierci i niepełnosprawności swojego dziecka. Bo dzisiaj już wiadomo, jak ważna jest relacja z ojcem. I jak bardzo potrzebna, by w przyszłości móc tworzyć bliskie więzi, odnaleźć się w życiu i czuć się bezpiecznie.

Autorką wywiadów jest dziennikarka i psycholog Joanna Drosio-Czaplińska, współpracująca z POLITYKĄ.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Tamaryn.

 

Reklama
Reklama