1944 Powstanie Warszawskie
Do kupienia kolejne wydanie cieszącego się wielkim zainteresowaniem czytelników Pomocnika Historycznego, tym razem związane z 70-tą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.
Polityka

Jak działało Polskie Państwo Podziemne? Dlaczego powstanie wybuchło, czy nie było innego wyjścia? Jak przebiegały walki? Czy powstanie miało sens? Publikacja będzie zawierać informacje o narodzinach i strukturze Polskiego Państwa Podziemnego oraz w szczegółowy sposób przedstawi codzienność bytowania w powstańczej Warszawie.

 

Ze wstępu:

„Chcemy przede wszystkim o tym powstaniu opowiedzieć, oświetlić je na wielu płaszczyznach, pokazać rozliczne konteksty. Bardzo ważne jest zrozumienie fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego i wypracowanej w jego strukturach koncepcji powstania powszechnego. Z tej perspektywy Powstanie Warszawskie – choć w ostatecznym rozrachunku wielce tragiczne – nie było politycznym kaprysem. Co nie uchyla pytań o zasadność wyboru miejsca, terminu, organizacji i dowodzenia. A także pytań o moralny i historyczny sens ostatniej polskiej insurekcji.

Zatem – co tak naprawdę wydarzyło się przed 70 laty? Razem z naszymi autorami zapraszamy do poszukania odpowiedzi.”

 

Pomocnik Historyczny 1944 Powstanie Warszawskie  liczył140 stron i jest w cenie 21,99 zł. Można go kupić w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym www.sklep.polityka.pl .

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj