O Polityce

Finał 17. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”

materiały prasowe / materiały prasowe
Finał odbędzie się w dniach 22–29 września i będzie okazją do spotkania ze znakomitymi artystami, dla których Poetka była i jest ważną inspiracją.

Gwiazdą Koncertu Galowego będzie Katarzyna Groniec z premierowym recitalem „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej”. W koncercie „Nowa Energia w piosence” wystąpi Anna Smołowik. W Jury oceniającym dziesiątkę Finalistów zasiądzie m.in. kompozytor i wieloletni przyjaciel Poetki Zygmunt Konieczny. Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników piosenki Agnieszki Osieckiej.

Odbywający się w ramach festiwalu konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” rozstrzygnie się w trakcie Koncertu Finałowego, transmitowanego przez Program III Polskiego Radia (28.09.2014 r., godz. 20.00). Jury w składzie: Zygmunt Konieczny, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka, Wiktor Zborowski wybierze swoich faworytów spośród 10 finalistów. W utworach Poetki wystąpią: Jakub Blokesz, Marta Chyczewska, Ewa Jakubowicz, Piotr Kosewski, Katarzyna Lassak, Irena Melcer, Martyna Sojka, Mateusz Weber, Agata Zakrzewska, Dorota Zygadło. Akompaniować będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jakuba Lubowicza.

Werdykt Jury zostanie ogłoszony podczas Koncertu Galowego w Teatrze Palladium (29.09.2014 r.). Tego wieczoru odbędzie się także premiera recitalu „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej” w mistrzowskim wykonaniu Katarzyny Groniec z zespołem. To złożony w całości z tekstów Poetki, liryczny i dramatyczny spektakl muzyczny, w którym usłyszymy interpretacje takich utworów jak m.in. „Wielka woda”, „Kokaina”, „Ja nie chcę spać”.

W ramach 17. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” odbędzie się też koncert jednej z Laureatek Konkursu z lat ubiegłych: „Nowa Energia w Piosence” (22.09.2014 r., Nova Scena Teatru ROMA). Anna Smołowik, aktorka teatralna i kabaretowa, zaprezentuje swój debiutancki recital „Obsesje” z tekstami Julii Holewińskiej, w aranżacji Hadriana Filipa Tabęckiego z zespołem.

Program:

22 września 2014, godz. 20.00

„Nowa Energia w Piosence”  Koncert Anny Smołowik „Obsesje”
Nova Scena, Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa, ul. Nowogrodzka 49 (wejście od ul. Św. Barbary 12)
Bilety dostępne w Teatrze ROMA na początku września (w kasie i online)

27 września 2014r., godz. 20.00

Koncert 10 Finalistów 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
Muzeum Powstania Warszawskiego ,Warszawa, ul. Grzybowska 79 Hala B (pod Liberatorem)
Wstęp wolny!

28 września 2014r., godz. 20.00

Koncert Finałowy 10 Finalistów 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” z udziałem Jury
Transmisja na antenie Programu III Polskiego Radia

29 września 2014r., godz. 19.00

Koncert Galowy 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
Teatr Palladium, Warszawa, ul. Złota 9

Cześć I. Koncert 10 Finalistów, ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród.
Część II. "ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej" – premiera recitalu Katarzyny Groniec

 
Bilety w kasie Teatru Palladium, na palladium.art.pl / ebilet.pl / eventim.pl / ticketpro.pl
Organizatorem 17. Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" jest Fundacja „Okularnicy”: www.okularnicy.org.plwww.facebook.com/Fundacja.Okularnicy.im.A.Osieckiej

17. Festiwal i Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” odbywa się pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP, Prezydent Miasta St. Warszawy oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs i Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama