Indie według Krzysztofa Mroziewicza
Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem, dziennikarzem naszego tygodnika, z okazji wydania jego nowej książki „Pastwisko świętych byków”, będącej oryginalną, autorską wizją Indii.
Polityka

Spotkanie odbędzie się 5 listopada (środa) o godz. 17.00 w naszej redakcji, przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie.

Książkę wydał Państwowy Instytut Wydawniczy, będzie ją można nabyć podczas spotkania.

Wstęp wolny, zapraszamy!

*

Książka Krzysztofa Mroziewicza gatunkowo jest w zasadzie zbiorem szkiców, z których każdy stanowi odrębną całość. Wszystkie jednak, jakby hołdując strukturalnej zasadzie powieści szkatułkowej, składają się też na jeden wspólny obraz doświadczeń dziennikarza i dyplomaty, bacznego obserwatora indyjskiego życia w rozmaitych jego aspektach.

Książka stanowi zatem oryginalną, autorską wizję Indii. Wizję wynikającą z dwunastu lat doświadczania Indii na co dzień. Po lekturze tekstu można wręcz postawić tezę, że Krzysztof Mroziewicz demitologizuje Indie. Czyni to poprzez chłodne i bezwzględne ukazanie tamtejszych realiów. Demitologizuje powierzchnię egzotyki, czyli neguje stereotyp.

Niewątpliwie można zauważyć upodobanie Autora do akcentów kontrastowych i dramatycznych, jednak jego wizja Indii pozostaje osobista, treściwa, realistyczna. I choćby dlatego – warta poznania.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj