O Polityce

Adam Michnik i Gunter Hofmann o Polsce i Niemczech

Adam Michnik i Gunter Hofmann o Polsce i Niemczech

Polityka
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i tygodnik „Polityka” zapraszają na debatę pt Gunter Hofmann i Adam Michnik o Polsce i Niemczech.

Dyskusja wokół wydanej przez POLITYKĘ we wrześniu książki „Richard von Weizsacker. Niemiecka biografia” Guntera Hofmanna w przekładzie Adama Krzemińskiego,odbędzie się w 10 grudnia, o godz. 17.30 w siedzibie FWPN (Centrum Zielna, ul. Zielna 37, 6 piętro), Warszawa.

Zapisy pod adresem: fundacja@fwpn.org.pl

W spotkaniu wezmą udział: Gunter Hofmann „Die Zeit”; Adam Michnik  „Gazeta Wyborcza”; Adam Krzemiński „Polityka”. Moderatorem spotkania będzie dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej prof. Krzysztof Miszczak.

 

Gunter Hofmann  - niemiecki  dziennikarz, wieloletni  kierownik stołecznego oddziału tygodnika „Die Zeit” w Bonn, a potem w Berlinie.

Adam Michnik – polski publicysta, eseista, pisarz, historyk i działacz polityczny. Od 1989 redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”. W latach 1968–1989 należał do głównych organizatorów antykomunistycznej opozycji w PRL.

Adam Krzemiński – polski dziennikarz, publicysta tygodnika „Polityka”, specjalista od spraw niemieckich.

 

Książka prezentuje drogę życiową jedynego w swoim rodzaju niemieckiego polityka, jakim był prezydent Republiki Federalnej, Richard von Weizsäcker, jeden z pierwszych rzeczników uznania granicy na Odrze i Nysie, niezmiernie zasłużony dla stosunków polsko-niemieckich. To wnikliwy portret rodziny Weizsäckerów, historii Niemiec w XX wieku i duchowej kondycji niemieckiego mieszczaństwa.

Zapraszamy!

Reklama
Reklama