O Polityce

18. Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej”

18. edycja Konkursu 18. edycja Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" materiały prasowe / materiały prasowe
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, które potrwa do 31.05.2015 r. Przesłuchania uczestników odbędą się w radiowym Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i zostały zaplanowane na początek czerwca.

Warunkiem wystąpienia w przesłuchaniach, które wyłonią Finalistów jest przygotowanie interpretacji 2 piosenek autorstwa Poetki. Więcej informacji w regulaminie na stronie: www.okularnicy.org.pl

Tegoroczna 18. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” zapowiada się wyjątkowo dojrzale. Konkurs okrzepł w swojej formule, dzięki której młodzi artyści będą mieli okazję zaśpiewać m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Studio im. Agnieszki Osieckiej oraz Teatrze Muzycznym ROMA. Przebieg Koncertu Galowego jest jeszcze tajemnicą, ale Fundacja przyzwyczaiła już do spektakli muzycznych na najwyższym poziomie artystycznym. „Nasz Konkurs ma piękną tradycję, wierną publiczność i znakomitą renomę. – mówi Agata Passent – Czekamy na zgłoszenia wokalistów i zespołów, czekamy na fascynujące osobowości i ciekawe interpretacje. Wszyscy śpiewający piosenki Agnieszki, przybywajcie.

Dlaczego warto się zgłosić? Finałowa 10 –tka może liczyć na merytoryczne wsparcie dyrektora artystycznego Konkursu Jerzego Satanowskiego oraz aktorki Magdaleny Smalary, którzy poprowadzą warsztaty wokalne. Finaliści wezmą udział w koncertach, które oswoją ich z różnorodnymi scenami (studio radiowe, amfiteatr, teatr muzyczny) i rozśpiewają się przed wyjątkowym Koncertem Galowym. To również szansa by sprawdzić swoje umiejętności przed znakomitym, kompetentnym Jury i rozwinąć skrzydła w życzliwej atmosferze. Na zwycięzców czeka tytuł Laureata jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych w Polsce oraz nagrody pieniężne i rzeczowe.

Jak się zgłosić? Należy wybrać 2 piosenki z obszernego dorobku Poetki. Najlepszym źródłem poprawnie zapisanych tekstów i nut są „Śpiewniki” Agnieszki Osieckiej, dostępne na stronie internetowej Fundacji Okularnicy. Szczegółowy regulamin Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” znajduje się na www.okularnicy.org.pl .

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama