Mózgi na wakacjach
17 czerwca POLITYKA wyda „OMNIBUS Wakacyjny – ćwiczenia umysłowe dla dorosłych”.
Polityka

To ósma edycja tego cieszącego się popularnością wydania,  przygotowywanego  z myślą o lecie. Znajdzie się w nim kilkadziesiąt  zadań  o różnej skali trudności, podzielonych na 4 obszary tematyczne: matematykę, język, logikę  i wiedzę . Autorem zadań jest Marek Penszko, prowadzący Łamiblog na stronie polityka.pl.

„Ostatnio renesans przeżywają zadania słowno-literowe, polegające na odgadywaniu słów – ale nie z objaśnień, jak w krzyżówkach, lecz na podstawie ich fragmentów, skojarzeń lub wymagające  anagramowania (jak w grze Scrabble). Z badań neurobiologów z uniwersytetów w Calgary i Claremont wynika, że takie zadania silnie aktywizują obszary mózgu, które zwykle „leżą odłogiem”. Chodzi w nich bowiem o dotarcie do celu, czyli odszukanie słowa w pamięci w nietypowy sposób. Przypomina to inne zalecane dla sprawności umysłu ćwiczenie, polegające na wykonywaniu zwykłych codziennych czynności (np. mycia zębów) także nietypowo – inną ręką niż zwykle.

Jeśli więc są Państwo praworęczni i rozwiązując zadania słowno-literowe, których w ósmym Omnibusie jest nieco więcej niż zwykle, będą Państwo wpisywali odpowiedzi lewą ręką – to… korzyść będzie podwójna. W przypadku innych rodzajów zadań – sprawdzianów wiedzy, pamięci, logicznego myślenia, spostrzegawczości, umiejętności kojarzenia i kombinowania – wystarczy pojedyncza. Oby tylko w parze z korzyścią szła przyjemność.” (od Autora)

Wydanie specjalne OMNIBUS wakacyjny – ćwiczenia umysłowe dla dorosłych” ukaże się na rynku 17 czerwca w cenie 8,99 zł  dobrych punktach sprzedaży prasy oraz na www.sklep.polityka.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj