Festiwal KWADROFONIK
W dniach 4-6 września w murach Polskiego Radia po raz pierwszy zagości Festiwal Kwadrofonik, czyli znakomita okazja do bezpłatnego posłuchania muzyki na żywo.
Polityka

W roku 2015 minie 10 lat obecności zespołu Kwadrofonik na scenie muzycznej i kulturalnej. W tym czasie artyści zataczają kręgi w muzyce world, czerpią inspiracje z folkloru, realizują się we własnych aranżacjach muzyki klasycznej XX wieku. Swoje uszy kierują również ku muzyce najnowszej, podejmując współpracę z najciekawszymi polskimi kompozytorami młodego pokolenia. Podsumowanie tej dekady zrodziło pomysł cyklu koncertów, którego bohaterami byłyby – oprócz gospodarzy – także inne młode zespoły wykonujące muzykę współczesną. Długie dyskusje i miesiące pracy wielu osób przyniosły wreszcie efekt: w dniach 4-6 września odbędzie się w Warszawie pierwszy Festiwal Kwadrofonik!

Zagrają dwa zagraniczne zespoły, które w oryginalny sposób programują swoje występy. Ensemble Garage z Kolonii przedstawi eksperyment koncertowy SOUND AND IMAGE, który stawia pytanie o percepcję muzyki, o to, co jest w niej rzeczywiste, a co zmyślone. Program POPULAR CONTEXTS Asamisimasy z Norwegii pokaże zaś, jak banalne dźwięki codziennego życia stają się tworzywem wyrafinowanej kompozycji. Festiwal otworzy Kwadrofonik KONCERTEM PIEŚNI z udziałem wokalistki Barbary Kingi Majewskiej – spektaklem muzycznym, którego koncepcję dramaturgiczną stworzyła reżyserka Yulka Wilam. Na festiwalu wystąpią też Lutosławski Piano Duo i duet perkusyjny Pękala/Kordylasińska/Pękala. Pierwszy z nich przedstawi program FOR TWO PIANOS TUNED A QUARTER-TON APART – hommàge a minimal music z elementami mikrotonowości, drugi zaś zabierze słuchaczy na granice dźwięku wraz z programem AFTERSOUNDS.

Uczestnicy beda mogli zobaczyć, jak teatralność, performatywność muzyki i rozmaite koncepty rozwijane przez wykonawców tworzą nowe sposoby słuchania. Sprzyjać temu będą również niezwykłe miejsca koncertów – studia Polskiego Radia, współorganizatora wydarzenia. Poza znajomą salą Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego (S1) muzyki słuchać będzie można w rzadko dostępnych dla publiczności S2, zaś w S3, S7 i S8 zagoszczą projekty dla dzieci. Program tegorocznego festiwalu obejmuje bowiem nie tylko 5 koncertów, ale też warsztaty dla najmłodszych, a ponadto rozmowy z muzykami i dziennikarzami. 

Festiwal Kwadrofonik jest dostępny dla każdego!
Jedyne co należy zrobić to zarezerwować i odebrać bezpłatne wejściówki. Rezerwacja będzie możliwa od 21 sierpnia od godz. 12:00 pod adresem bilety@kwadrofonik.com.pl
Uwaga – liczba miejsc na każdy koncert jest ograniczona.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod adresem:

http://www.kwadrofonik.com.pl/

https://www.facebook.com/pages/Festiwal-Kwadrofonik/868898319846197

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj