Jerzy Baczyński przewodniczącym Światowego Kongresu Wydawców Czasopism
„Największa w świecie konferencja mediów” odbędzie się wreszcie w Europie Centralnej.
Jerzy Baczyński podczas obrad Światowego Kongresu FIPP w Toronto.
materiały prasowe

Jerzy Baczyński podczas obrad Światowego Kongresu FIPP w Toronto.

W czwartek 15 października w Toronto, podczas obrad Światowego Kongresu FIPP – organizacji ze stałą siedzibą w Londynie, skupiającej setki wydawców czasopism z kilkudziesięciu krajów, w tym także wielkich ponadnarodowych korporacji i powiązanych z nimi serwisów mobilnych i internetowych – ogłoszono, że miejscem następnego globalnego spotkania wydawców (za dwa lata, w październiku 2017 r.) będzie Warszawa. Pierwszy raz w historii „największa w świecie branżowa konferencja mediów” – jak promuje ją FIPP – odbędzie się w Europie Centralnej.

W kongresie FIPP, którego współorganizatorem będzie Izba Wydawców Prasy zrzeszająca polskich wydawców, przewidywany jest udział około tysiąca delegacji z całego świata, dziesiątki prezentacji, warsztatów, paneli dotyczących przyszłości wielkiego (wartego setki miliardów dolarów) medialnego biznesu. Nowy szef Stowarzyszenia Duncan Edwards, prezes amerykańskiej korporacji Hearsta (m.in. „The New Yorker”, „Cosmopolitan”, „Elle”, „Marie Claire”, „Esquire”), ogłosił w Toronto, że na przewodniczącego 41. Światowego Kongresu FIPP w Warszawie został wybrany Jerzy Baczyński, prezes i redaktor naczelny wydawnictwa POLITYKA.

W wystąpieniu zamykającym trzydniowe obrady w Toronto Jerzy Baczyński podziękował za wskazanie polskich wydawców oraz Warszawy jako gospodarzy światowego spotkania mediów, uznając, że ten czas i to miejsce stwarzają znakomity kontekst do debaty wokół biznesowych i społecznych wyzwań, jakie postawiła przed nami cyfrowa rewolucja.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną