Od Jezusa do Franciszka
18 listopada ukaże się Pomocnik Historyczny POLITYKI "Ziemskie Dzieje Kościoła". Bogato ilustrowane wydanie specjalne poświęcone jest liczącej ponad dwa tysiące lat historii Kościoła rzymskiego, od jego zarania po czasy współczesne.
Polityka

Pięćdziesiąt lat temu zakończył obrady II Sobór Watykański. Soborowa rocznica jest dobrą okazją, by opowiedzieć dzieje chrześcijaństwa. Jak narodziło się chrześcijaństwo ?  Jak kształtował się Kościół instytucjonalny? Jak powstał europejski krąg cywilizacyjny?  W jakich okolicznościach rozchodziły się  tradycje chrześcijańskie? Jak wyglądała chrystianizacja świata? Jakie skutki przyniosło zderzenie katolicyzmu z nowoczesnością?

Pomocnik zawiera także kalendarium historii Kościoła w Polsce i na świecie, podręczny słowniczek pojęć teologicznych, objaśnienia hierarchii i liturgii kościelnej, sylwetki  Ojców Kościoła, męczenników, świętych i papieży

 „Religia okazuje się niezwykle ważnym elementem współczesnego świata. Nie zanika, jak przewidywali zwolennicy teorii sekularyzacji, lecz coraz silniej zaznacza swą obecność. W połowie XXI w. chrześcijaństwo wciąż będzie największą religią globu.  (…).

Udało nam się zaprosić do współpracy autorów w różnym stopniu uczestniczących (lub nie) w życiu chrześcijan i Kościoła katolickiego, mających więc odmienne stosunki do instytucji wiary. Uważni Czytelnicy zauważą różne rozłożenie akcentów w poszczególnych artykułach. Dzięki temu otrzymaliśmy obraz bogatszy w kolory i o większej głębi. I przekonaliśmy się, jak w sumie mało wiemy o historii Kościoła. W kraju, w którego historii i współczesności chrześcijaństwo odgrywa ogromną rolę, taka niewiedza jest (chyba) grzechem.  Zapraszamy do ekumenicznej lektury!” (Ze wstępu)

Pomocnik Historyczny Ziemskie dzieje Kościoła  ukaże się 18 listopada w cenie 24,99 zł. Będzie liczył 188 stron. Można go będzie kupić w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym www.sklep.polityka.pl

Zobacz materiały video:

 - herezje wczesnochrześcijańskie: https://youtu.be/5DF5eS8qfqA

 - męczennicy i święci: https://youtu.be/CuevI_hNhTc

  - symbolika chrześcijańska: https://youtu.be/0llKqE5uhGo

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj