O Polityce

Dzieje Rosjan. Od Rusi wikingów do Rosji Putina

Polityka
Historia Imperium Rosyjskiego od początków Rusi po czasy współczesne. Opowiadają o niej wybitni naukowcy oraz dziennikarze POLITYKI.

Autorzy dociekają, skąd się wzięli Rosjanie, opisują dwa złote wieki Imperium Rosyjskiego, epokę stalinizmu, czasy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Prezentują także historię prawosławia na Rusi, wzloty i upadki armii rosyjskiej, ekspansję Rosji na Kaukaz i Azję Środkową, dzieje rosyjskiej emigracji. Nie pomijają osiągnięć Rosjan w literaturze, malarstwie, kinematografii i muzyce.

„Zanurzmy się w tę historię – od Waregów do Putina, od caratu białego do czerwonego, od wielopostaciowej Rusi do Federacji Rosyjskiej – by lepiej zrozumieć Rosjan, ale i nasze lęki wobec nich. Zdiagnozujmy przy okazji siebie: kto rusofilem, kto rusofobem, a kto może rusoświrem? Bo mało kto chyba pozostaje obojętny w tej akurat sprawie. Rosja bowiem nie daje o sobie zapomnieć” (Ze wstępu).

Książka jest bogato ilustrowana, zawiera wiele pomocnych haseł, kalendarium oraz mapy. Ukaże się na początku grudnia w księgarniach, ale do 30 listopada można ją zamówić w naszym sklepie internetowym w cenie z rabatem.

Objętość: 180 stron
Oprawa: twarda
Cena: 49,99 zł (przy zamówieniu na www.sklep.polityka.pl do 30 listopada – 39,99 zł)

Reklama
Reklama