Piotr Pytlakowski nagrodzony MediaTorem
Ewa Ornacka i Piotr Pytlakowski laureatami Plebiscytu MediaTory. Głosowało ponad 10 tys. studentów dziennikarstwa z 21 uczelni.
Michał Mutor/Agencja Gazeta

mat. pr.

21 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz dziewiąty zostały wręczone statuetki MediaTorów. Nasz redakcyjny kolega Piotr Pytlakowski wspólnie z Ewą Ornacką zostali nagrodzeni w kategorii „obserwaTOR”, za książkę „Wojny kobiet. Rzuciły wyzwanie sądom, policji i mafii”. To porywający cykl wywiadów o kobietach, których spokojna codzienność została zmącona przez śmierć, aresztowania bądź porwania najbliższych im mężczyzn.

Ponad 10 tys. studentów dziennikarstwa z 21 polskich uczelni nagrodziło najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego.

Jak napisano w uzasadnieniu, Pytlakowskiemu i Ornackiej udało się pokazać determinację kobiet w walce o własną godność,  przeciwko mafii i skorumpowanym organom ścigania. Ale także za „zachowanie dynamiki, a zarazem taktu przy przekazywaniu historii tych przez lata pomijanych postaci, których wyznania rzucają nowe światło na najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatnich lat”.

– Wyniki w Plebiscycie MediaTory to głos nowego pokolenia, które już za moment samo tworzyć będzie media. Ucząc się dziennikarstwa i wchodząc w dorosłe życie, studenci patrzą na to, jak pracują dziennikarze. W ten sposób szukają swoich wzorców oraz inspiracji – mówi Izabela Mikruta-Smółka, Prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Plebiscyt obejmował dziewięć kategorii. W pozostałych wyróżnieni zostali:

AuTORytet: Adam Michnik
TORpeda: Rafał Stańczyk
NawigaTOR: Grzegorz Sroczyński
DetonaTOR: Tomasz Patora
InicjaTOR: Dorota Wellman
ReformaTOR: Martyna Wojciechowska, Marek Kłosowicz
ProwokaTOR: Piotr Ibrahim Kalwas
AkumulaTOR: Katarzyna Wilk, Kamil Baleja

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną