O Polityce

Finał 19. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”

materiały prasowe / materiały prasowe
Werdykt Jury poznamy już 26 września podczas Koncertu Galowego w Teatrze Muzycznym ROMA.

Końcówka września upłynie pod znakiem piosenki za sprawą 19. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (20-26.09.2016r.). Finalistów Konkursu usłyszymy w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Programie III Polskiego Radia oraz podczas Koncertu Galowego. Wydarzeniem będzie premierowy koncert „Gonią wilki za owcami” z udziałem Katarzyny Lassak, Sebastiana Karpiela-Bułecki, Mateusza Pospieszalskiego i Atom String Quartet. Tego nie można przegapić!

19. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” zostanie rozstrzygnięty podczas Koncertu Finałowego, transmitowanego przez radiową Trójkę (25.09.2016r., godz. 19:00). O laury powalczą: Magdalena Antczak, Anna Dorna, Agnieszka Bielecka i Stephanie Jaskot, Ewa Lachowicz, Karolina Łopuch, Piotr Piksa, Joanna Płonka, Julia Trembecka, Joanna Ewa Zawłocka, zespoły: Quinteto el Tango i Hash Cookie. Akompaniować będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jakuba Lubowicza. W Jury zasiądą m. in. Aga Zaryan, Katarzyna Geartner i Kinga Dębska.

Werdykt Jury zostanie ogłoszony podczas Koncertu Galowego w Teatrze Muzycznym ROMA (26.09.2016r., godz. 19.00). Tego wieczoru odbędzie się także koncert „Gonią wilki za owcami” w opracowaniu muzycznym Mateusza Pospieszalskiego, inspirowany różnymi tradycjami – muzyki gór, klasycznej i popularnej. Koncert ten będzie ukłonem w stronę twórczości m. in. Katarzyny Gaertner, Adama Sławińskiego i Andrzeja Zielińskiego, którzy w swoich kompozycjach do słów Agnieszki Osieckiej w sposób bardzo subtelny czerpali z różnych kultur i gatunków muzycznych. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewają i zagrają pochodząca z Zakopanego skrzypaczka i wokalistka Katarzyna Lassak oraz gościnnie Sebastian Karpiel-Bułecka. W koncercie wystąpi też jeden z najciekawszych jazzowych kwartetów smyczkowych Atom String Quartet. To będzie żywiołowy, multiinstrumentalny i niepowtarzalny koncert! Bilety dostępna na eBilet.pl oraz bilety.teatrroma.pl i w kasach Teatru ROMA.

Dzięki współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego koncert Finalistów 19. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” odbędzie się także w Sali pod Liberatorem (24.09.2016, godz. 20.00). Wstęp wolny, transmisja online na www.tvpw.pl/okularnicy

W ramach 19. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” odbędzie się także koncert z cyklu „80. urodziny Osieckiej. Nowa energia w piosence” (20.09.2016 r., Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej, godz. 19.00). Wystąpi ceniona wokalistka jazzowa młodego pokolenia Nika Lubowicz, finalistka Konkursu z 2011 roku. Zagra zespół w składzie: Jakub Lubowicz, Dawid Lubowicz, Krzysztof Lenczowski, Marcin Murawski, Sebastian Kuchczyński. Gościem specjalnym koncertu będzie Andrzej Jagodziński. Rezerwacja wejściówek: rezerwacja@okularnicy.org.pl Koncert będzie transmitowany online na www.tvpw.pl/okularnicy

Więcej szczegółów na www.okularnicy.org.pl i www.facebook.com/Fundacja.Okularnicy.im.A.Osieckiej

Festiwal i Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Koncert „80. urodziny Osieckiej. Nowa energia w piosence” jest współfinansowany przez Miasto St. Warszawa.
Patronat honorowy nad 19. Festiwalem i Konkursem „Pamiętajmy o Osieckiej” objęli Prezydent Miasta St. Warszawy Hanny Gronkiewicz -Waltz oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.
Koncert Galowy 19. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej” został objęty patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Reklama
Reklama