O Polityce

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia 2016.

Jubileuszowa edycja Dwóch Brzegów

Meteriały prasowe Meteriały prasowe materiały prasowe / materiały prasowe
W programie tegorocznych Dwóch Brzegów pokazy najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostały nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie oraz Wenecji, a także najciekawsze filmy polskie minionego sezonu.

Niezwykła atmosfera miasteczka festiwalowego w Kazimierzu Dolnym będzie po raz kolejny okazją do spotkania z wybitnymi twórcami z Polski oraz świata i ich dziełami.

Bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora” będzie w tym roku Bogusław Linda – aktor, który w polskim kinie stworzył własny, niepowtarzalny styl. Zaprezentowane zostaną filmy Andrzeja Żuławskiego (w tym najnowszy i zarazem ostatni: „Kosmos”), filmy z udziałem Marcello Mastroianniego wyreżyserowane przez Ettore Scolę – jednego z najciekawszych włoskich twórców kina, autora takich filmów jak „Szczególny dzień”, „Dramat zazdrości”, „Taras”.

Ponadto polecamy „Lekcje kina – Spowiedź twórcy filmowego”, czyli spotkania z wybitnymi twórcami, wśród których znajdą się Piotr Dumała i Wojciech Staroń. Każdego wieczoru na Małym Rynku pokazy najlepszych filmów minionego sezonu, a na Dużym Rynku koncert (wstęp wolny).

Więcej informacji: www.dwabrzegi.pl

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama