O Polityce

Publicystyczny duet POLITYKI wyróżniony

materiały prasowe

Miło nam poinformować, że w finale tegorocznej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego znaleźli się publicyści POLITYKI Mariusz Janicki i Wiesław Władyka – nominowani do 12. edycji tego prestiżowego konkursu dziennikarskiego za artykuł „Kaczyński: tak – nie”, opublikowany na łamach POLITYKI 21 października 2015 r. Na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi Janicki i Władyka pisali, że: „Każdy wyborca, oddając swój głos 25 października, odpowie w istocie na jedno zasadnicze pytanie: czy chce, by Polską przez cztery lata niepodzielnie rządził Jarosław Kaczyński. Tak czy nie?”. Tak, jak przewidywali nasi publicyści: „Umożliwienie Kaczyńskiemu dojścia do pełni władzy jest zmianą znacznie dalej idącą, bo odchodzącą od przewidywalnego modelu liberalnej demokracji na rzecz idei czy obsesji jednego tylko człowieka” (POLITYKA 43/15).

Laureatkami Nagrody zostały dziennikarki „Gazety Wyborczej” Iwona Szpala i Małgorzata Zubik, które doceniono za cykl artykułów ujawniających nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie (opublikowanych między kwietniem a sierpniem 2016 r. w „GW” oraz w „Gazecie Stołecznej”), ze szczególnym uwzględnieniem tekstu „Komu działkę” (20 sierpnia, „GW”).

Oprócz wspomnianych duetów do finału tegorocznej Nagrody kapituła zakwalifikowała również Małgorzatę Cecherz i Przemysława Talkowskiego („Państwo w państwie”, Polsat) oraz byłego dziennikarza POLITYKI Cezarego Łazarewicza, autora książki „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.

Polityka 45.2016 (3084) z dnia 01.11.2016; Do i od Redakcji; s. 106
Reklama