Kraków 23-28 maja COPERNICUS FESTIVAL 2017: EMOCJE
Kolejna, czwarta już edycja Copernicus Festival poświęcona będzie emocjom. Rolę i miejsce emocji w kulturze przez wiele wieków lekceważono, przeciwstawiając je rozumowi.
materiały prasowe/Polityka

Wykłady, dyskusje, spotkania i koncerty organizowane w ramach tegorocznej edycji Copernicus Festival będą miały na celu ukazanie rozmaitych związków między ludzką emocjonalnością i tworzoną przez człowieka kulturą. Wraz z festiwalowymi gośćmi zastanowimy się, czy opozycja ‘rozum - emocje’ jest zasadna; czy możliwe są społeczności złożone z istot pozbawionych emocji; czy sztuka jest jedynie sposobem na wyrażanie stanów emocjonalnych, czy też przejawem działania rozumu; jak emocje wpływają na sposób poznawania przez nas świata; czy zwierzęta odczuwają emocje tak samo jak ludzie?

Wśród gości m.in. Antonio Damasio, Karen Wynn, Paul Bloom, Marek Miodownik czy Bartosza „Fisz” Waglewski. 

 

 

Na festiwalu (26 maja, godz. 22:00, Kino Mikro) zobaczymy także cykl filmowy "Pionierzy" Karola Jałochowskiego, z muzyką na żywo w wykonaniu Jacka Mazurkiewicza. Wraz z bohaterem filmu, Arturem Ekertem, prześledzimy związki między informatyką kwantową, wolną wolą a szyframi. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są darmowe.

 

Więcej na www.copernicusfestival.com

 

 

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj