XVII Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU Warszawa 3-11 czerwca 2017
Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na muzyczną podróż po Warszawie. Podczas pięciu koncertów wystąpią gwiazdy muzyki klasycznej i jazzu, m.in. Siergiej Nakariakov, Atom String Quartet, Adam Sztaba, Dorota Miśkiewicz, Kwadrofonik i Sinfonia Varsovia Brass.
materiały prasowe/materiały prasowe

Pierwszym punktem na mapie Warszawy będzie Park Sowińskiego, a dokładnie Amfiteatr, w którym 3 czerwca odbędzie się koncert inaugurujący Festiwal. Na scenie -  Sinfonia Varsovia w pełnym, symfonicznym składzie pod batutą włoskiego dyrygenta, Renato Rivolty. Artyści wykonają Uwerturę do opery „Sroka złodziejka” Rossiniego i Symfonię z Nowego Świata Dvořáka. Gwiazdą koncertu będzie Siergiej Nakariakov – rosyjski wirtuoz, okrzyknięty przez krytyków muzycznych „Paganinim trąbki”. Nakariakov zaprezentuje się w partiach solowych Wariacji na temat rokoko Czajkowskiego i Karnawału weneckiego Arbana, wyznaczając nowe granice możliwości gry na trąbce.

W niedzielę 4 czerwca na Grochowskiej 272, muzyczna uczta będzie czekać na najmłodszych melomanów. Z okazji Dnia Dziecka wystąpi Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik z koncertem „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".

Półmetkiem festiwalu będzie koncert „Jak z filmu!” w samym sercu miasta – na Placu Defilad, organizowany we współpracy z Teatrem Studio. Sinfonia Varsovia pod batutą Krzesimira Dębskiego wykona muzykę filmową m.in. Kilara, Zimmera i Dębskiego. Z orkiestrą wystąpi również znana miłośnikom filmów i seriali Anna Jurksztowicz. Koncert odbędzie się 7 czerwca.

Na dwa ostatnie koncerty orkiestra wraz ze znakomitymi artystami wraca do siebie, na Grochowską 272, gdzie na publiczność w miłych okolicznościach przyrody będą czekać koce i leżaki.  W sobotę 10 czerwca - koncert „Atomy & Sztaba”. Na plenerowej scenie, pośród pięknej zieleni, wystąpią smyczki Sinfonii Varsovii towarzysząc jazzowej formacji Atom String Quartet i Adamowi Sztabie. Podczas tego niecodziennego popołudnia zabrzmią utwory autorstwa muzyków Atom String Quartet i Adama Sztaby.

Festiwal zakończy pełen energii „Brass na finał”. Wystąpi zespół Sinfonia Varsovia Brass, który zadebiutował podczas zeszłorocznej edycji festiwalu. 13-osobowy skład zaprezentuje utwory ze swojej wydanej niedawno płyty, w tym takie przeboje, jak Gonna Fly Now, czy Children of Sanchez, uzupełnione o polski akcent: Sen o Warszawie Czesława Niemena. Koncert uświetnią znakomici soliści: trębacz Jerzy Małek i puzonista Jacek Namysłowski. Sekcję perkusyjną wesprze perkusista i multiinstrumentalista Jan Młynarski, a koncert poprowadzi Marek Sierocki.

 

Koncert inauguracyjny będzie biletowany (bilety od 25 zł), na wszystkie pozostałe koncerty wstęp jest bezpłatny.

Program: http://sinfoniavarsovia.org/pl/2017-06-03-xvii-festiwal-im-franciszka-wybranczyka-sinfonia-vars.html

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj