O Polityce

Od Ariów i Drawidów po Indie i Pakistan

Polityka
28 czerwca ukaże się nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI: Dzieje Indii.

Najnowsza publikacja przybliża nam zagadkę narodzin indyjskiej cywilizacji i jej drawidyjsko-aryjskich korzeni. Pozwala poznać cztery wielkie religie subkontynentu: hinduizm, dźinizm, buddyzm i sikhizm. Prezentuje źródła ukształtowania się systemu kastowego i jego mentalno-społeczne konsekwencje. Rejestruje kolejne słoje politycznych i kulturowych dziejów: rdzenną induską starożytność, średniowieczną epokę muzułmańską, nowożytną zależność kolonialną, wreszcie współczesne poszukiwania tożsamości po uzyskaniu w 1947 r. niepodległości. Nastąpił wtedy podział  subkontynentu na Indie i Pakistan, od chwili narodzin dramatycznie ze sobą skłócone i dysponujące bronią nuklearną. Zapraszamy do podróży w czasie.

Zobacz materiał video: https://youtu.be/9Nww_9OJCsY

 

Pomocnik Historyczny. Dzieje Indii  ukaże się 28 czerwca w kioskach i salonach prasowych. Wydanie specjalne liczyć będzie 180 stron, cena: 24,99 zł. Można je będzie kupić na także na www.sklep.polityka.pl.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama