Szalone Dni Muzyki 2017 „La Danse” Warszawa, 29 września - 1 października 2017
Zbliża się ósma edycja festiwalu organizowanego przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia. W ciągu trzech dni w przestrzeniach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej odbędzie się 57 koncertów, na których wystąpi blisko 1000 artystów z całego świata. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest „La Danse”- taniec.
materiały prasowe/Polityka

Organizatorzy tegorocznej odsłony Szalonych Dni Muzyki pragną pokazać publiczności jak ogromną rolę taniec od zawsze odgrywał w muzyce. Program koncertów obejmuje przede wszystkim najciekawsze przykłady inspiracji tańcem w muzyce klasycznej. Oprócz tego w repertuarze znajdą się utwory prezentujące oddziaływanie tańca na inne gatunki muzyczne, od musicalu przez muzykę filmową po jazz, a także liczne przykłady tanecznych wpływów w muzyce ludowej i orientalnej. Ponadto w trakcie festiwalu odbywać się będą pokazy i warsztaty taneczne, spotkania edukacyjne oraz specjalne koncerty dla dzieci.

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie gwiazd światowych scen muzycznych, takich jak skrzypaczka Alena Baeva, pianista Nelson Goerner czy dyrygent Eiji Oue, a także znakomite zespoły: Apollon Musagète Quartet, Ricercar Consort, Kwadrofonik oraz czołowe polskie orkiestry: Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Kameralna, orkiestry Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i Sinfonia Varsovia. Szalone Dni Muzyki to także koncerty najlepszych zespołów ze szkół muzycznych z całego kraju, dające młodym artystom okazję do wystąpienia przed szeroką publicznością.

Szalone Dni Muzyki to polska edycja międzynarodowego festiwalu La Folle Journée realizowanego od 1995 roku, którego pomysłodawcą jest René Martin – twórca festiwali i organizator licznych koncertów muzyki klasycznej na całym świecie. Festiwal Szalone Dni Muzyki od wielu lat z powodzeniem odbywa się m.in. we Francji, Japonii i Rosji. Ma tam już uznaną pozycję w życiu kulturalnym społeczności i cieszy się dużą popularnością.

Ideą Szalonych Dni Muzyki jest przełamywanie uprzedzeń do muzyki klasycznej, poprzez zachęcanie i ułatwianie udziału w koncertach, przy jednoczesnym utrzymywaniu prezentacji muzyki na możliwie najwyższym poziomie. Krótkie koncerty odbywające się od rana do wieczora w kilku salach jednocześnie, niskie ceny biletów i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że Szalone Dni Muzyki to spotkania z muzyką, na które zaproszony jest każdy, bez wyjątku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.szalonednimuzyki.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj