O Polityce

Musical " PILOCI " w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie

Musical " PILOCI " w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie

materiały promocyjne / Polityka
„PILOCI” to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, – przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której doniosłą rolę odegrali polscy piloci.

Nie jest to dokumentalny zapis wydarzeń historycznych, ani próba odtworzenia dziejów któregokolwiek z polskich dywizjonów lotniczych uczestniczących w walce o panowanie nad angielskim niebem w 1940 roku. To fikcyjna fabuła, dla której pewne wydarzenia historyczne były oczywistą inspiracją – ale jej przebieg, główni bohaterowie i konstrukcja poszczególnych scen są od początku do końca wytworem wyobraźni i inwencji twórczej autora libretta.
Przesłuchania do ról odbyły się w październiku i listopadzie 2016 roku. Zgłosiło się do nich blisko 600 osób. Ostatecznie wyłoniono ponad 60 aktorów, wokalistów i tancerzy, którzy wezmą udział w realizacji musicalu. Są wśród nich artyści, którzy brali już udział we wcześniejszych spektaklach w TM ROMA, ale są i tacy, dla których jest to debiut na tej scenie.


Pierwsze próby zaczęły się w kwietniu 2017 r., a próby reżyserskie na dużej scenie – ze scenografią, kostiumami i rekwizytami – trwały od połowy sierpnia. Filmy, animacje i cyfrową scenografię – integralne elementy inscenizacji – przygotowała firma Platige Image.


Jak zwykle w TM ROMA główne role mają podwójną, a czasami nawet potrójną obsadę. Ponieważ zespół jest bardzo liczny, ogromną rolę do odegrania ma tutaj pozostający zwykle w cieniu dział Koordynacji Pracy Artystycznej, którego obowiązkiem jest między innymi ustalenie obsady na każdy spektakl w takim sposób, aby występy w spektaklu nie kolidowały z ewentualnymi innymi zobowiązaniami, jakich wcześniej mogli się podjąć wokaliści, aktorzy i tancerze.

Libretto i reżyseria Wojciech Kępczyński
Teksty piosenek Michał Wojnarowski
Muzyka i aranżacje Jakub Lubowicz, Dawid Lubowicz


„Piloci” to trzeci polski musical na deskach TM ROMA, ale pierwszy adresowany do widzów dorosłych. Wcześniejsze – „Piotruś Pan” i „Akademia Pana Kleksa” były tytułami familijnymi.

Więcej na stronie: www.teatrroma.pl

Reklama
Reklama