O Polityce

Nike dla Łazarewicza

Cezary Łazarewicz Cezary Łazarewicz Paweł Supernak / PAP

Tegoroczną Nagrodę Literacką Nike dostał Cezary Łazarewicz za reportaż „Żeby nie było śladów”, poświęcony śmierci Grzegorza Przemyka. W latach 2007–11 Łazarewicz był dziennikarzem tygodnika POLITYKA. Książka jest detalicznym zapisem kłamstwa, reporterską analizą totalitaryzmu, w którym zabija się maturzystę, a potem, by ukryć zbrodnię, tworzy się fałszywą narrację. Cała wielka machina państwa dba, by w oficjalnym obiegu kłamstwo zafunkcjonowało jako prawda i po części jej się to udaje.

Polityka 40.2017 (3130) z dnia 03.10.2017; Do i od Redakcji; s. 98

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.