15. Festiwal UNSOUND Kraków 8-15.10.2017
Krakowski Unsound zaprasza na 95 koncertów, 26 dyskusji, 5 instalacji, 2 warsztaty i 9 pokazów filmowych. Wszystko wokół motywu przewodniego - Flower Power.
materiały prasowe/Polityka

FLOWER POWER sięga do idei kontrkultur powstałych w opozycji do dominujących tendencji społeczno-politycznych i kulturowych. Po części nawiązuje on do 50. rocznicy 1967 roku i “lata miłości” - okresu obfitującego w aspiracje i usianego sprzecznościami, a także do mrocznych, chaotycznych tendencji i prądów tamtych lat, które powróciły do nas ze zdwojoną siłą. Zgłębiając idee protestu i hedonizmu, opresji i oporu, a także estetykę utopii i dystopii, FLOWER POWER nawiązuje również do Kwiatów zła Charles’a Baudelaire’a, amatorów opium, hakerów, manifestantów, ekologów, jazzu, punka, black metalu, idealistycznego wczesnego disco czy rave’u.

Patrząc z innej strony, motyw FLOWER POWER powiązany jest z profetycznymi ideami mrocznej ekologii oraz środowiskiem naturalnym zarówno przed, jak i po istnieniu człowieka, rozważając nad tym, co mogło istnieć przed nami i co pozostawimy po sobie, czy jakikolwiek rozwój będzie jeszcze możliwy. To odpowiedź na poczucie życia w cieniu pędzącego naprzód zegara zagłady.

W skład programu muzycznego wejdą artyści oraz projekty zamówione, związane z projektem Unsound Dislocation, który w tym roku odbył się w Rosji, Białorusi, Ukrainie oraz Kazachstanie.

Program festiwalu: http://www.unsound.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj