O Polityce

Krzemiński w Lipsku

Nasz redakcyjny kolega Adam Krzemiński wygłosił w Lipsku „Mowę o demokracji”. Mowy te są wygłaszane w kościele ewangelickim pod wezwaniem Mikołaja (Nikolaikirche) w rocznicę przełomowej dla upadku w NRD władzy komunistycznej demonstracji z 9 października 1989 r. Poniżej fragment wystąpienia.

„(...) Ponad ćwierć wieku po naszej wspólnej wolnościowej rewolucji w Europie Środkowo-Wschodniej roku 1989 my – Polacy i Niemcy – znajdujemy się w całkiem nowej fazie historii.

Polityka 42.2017 (3132) z dnia 17.10.2017; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.