O Polityce

O Barbourze w Lublinie

Polityka

Zapraszamy do sali kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na pokaz filmu „Sen Podszewki” o wybitnym fizyku i historyku nauki Julianie Barbourze. Od 40 lat Barbour usuwa z zasobnika podstawowych pojęć fizyki te, które uważa za zbędne. Jednym z nich jest czas, który naukowiec uważa za iluzję. Barboura spotykamy w jego rodzinnej miejscowości, położonej tuż obok Oxfordu, w domu, w którym się wychował. Pomysłodawcą i twórcą filmu jest Karol Jałochowski, dziennikarz naukowy POLITYKI, stypendysta National University of Singapore, laureat nagrody Grand Press.

Polityka 43.2017 (3133) z dnia 24.10.2017; Do i od Redakcji; s. 88
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.