O Polityce

O Polsce i Europie w Kielcach

Redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński, europosłanka Róża Thun i prowadzący debatę poseł Artur Gierada Redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński, europosłanka Róża Thun i prowadzący debatę poseł Artur Gierada materiały prasowe

W piątek 20 października o miejscu Polski w Unii Europejskiej, kwestiach wspólnej integracji i roli społeczeństwa dyskutowali przedstawiciele świętokrzyskiego Klubu Obywatelskiego. W debacie z kielczanami udział wzięli europosłanka PO Róża Thun oraz Jerzy Baczyński, redaktor naczelny POLITYKI. UE jest stosunkowo młodą organizacją, która gwałtownie się rozwija. Pozycja Polski w jej strukturach zależy przede wszystkim od chęci współpracy i integracji – mówiła eurodeputowana. Nawet jeśli Unia rezygnuje obecnie z przymusowych kwot relokacji, brak solidarności nigdy nie jest słuszny. W dramatycznej sytuacji, jakim był kryzys migracyjny, należało okazać pomoc tym, którzy jej potrzebowali.

Jerzy Baczyński zwracał uwagę, że dla obecnych władz polityka europejska jest częścią polityki wewnętrznej, a antyunijna propaganda ma podważyć wiarygodność krytyki, z jaką w Brukseli spotyka się naruszanie przez rząd PiS zasad praworządności. W trwającym 2,5 godz. spotkaniu redaktora naczelnego POLITYKI pytano też m.in. o konflikty w łonie władzy i szanse zwycięstwa opozycji w nadchodzących wyborach.

Polityka 43.2017 (3133) z dnia 24.10.2017; Do i od Redakcji; s. 89
Reklama