O Polityce

Sześciu lokatorów Pałacu Prezydenckiego. Nowa książka Tomasza Nałęcza

Polityka
Od 8 listopada w sprzedaży książka Tomasza Nałęcza „Strażnicy Rzeczypospolitej. Prezydenci w latach 1989–2017”. Osadzona w całkiem niedawnej przeszłości, zahacza także o chwilę obecną.

Dostajemy polityczne portrety prezydentów Polski po 1989 roku. Obserwujemy krzepnięcie nowoczesnej sceny politycznej oraz jej pierwsze ruchy tektoniczne wyjaśniające wiele z dzisiejszych konfliktów. Nałęcz ze swadą i znajomością rzeczy (sam był przez moment kandydatem na ten urząd, a także doradcą Bronisława Komorowskiego ds. polityki historycznej) kreśli tło wydarzeń, przytacza dokumenty, dzienniki, anegdoty i dowcipy.

„Rok 1989 otworzył nowy rozdział naszych dziejów. W wyborach 4 czerwca 1989 r. Polacy odrzucili komunizm. Krok po kroku dokonali wielkiej przebudowy kraju, który ułożyli na nowo, poczynając od politycznego ustroju państwa, a kończąc na reformie gospodarczej. Polska otworzyła się na świat i stała częścią euroatlantyckiej przestrzeni bezpieczeństwa i demokracji: NATO i Unii Europejskiej.

Niezwykle ważnymi architektami tego procesu byli kolejni prezydenci państwa. Ich roli w budowaniu i funkcjonowaniu nowej rzeczywistości poświęcona jest ta książka” (Ze wstępu).

Książka Tomasza Nałęcza „Strażnicy Rzeczypospolitej. Prezydenci w latach 1989–2015” ma 416 stron, twardą oprawę i jest bogato ilustrowana. Można ją kupić w salonach prasowych, księgarniach oraz na www.sklep.polityka.pl. Cena 44,90 zł.

Reklama
Reklama