O Polityce

Nagroda za dzielność

Laureaci Nagrody: Weronika Paszewska, dyrektorka Akcji Demokracji (druga z lewej), razem z przedstawicielami AD oraz bp Tadeusz Pieronek. Obok nich stoją: redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński (pierwszy z lewej) oraz laudatorzy: Hanna Suchocka (w środku) i prof. Adam Strzembosz (drugi od prawej). Laureaci Nagrody: Weronika Paszewska, dyrektorka Akcji Demokracji (druga z lewej), razem z przedstawicielami AD oraz bp Tadeusz Pieronek. Obok nich stoją: redaktor naczelny POLITYKI Jerzy Baczyński (pierwszy z lewej) oraz laudatorzy: Hanna Suchocka (w środku) i prof. Adam Strzembosz (drugi od prawej). Tadeusz Późniak / Polityka

W środę 25 października w Muzeum Historii m.st. Warszawy po raz pierwszy wręczona została Nagroda Fundacji im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego (kontynuacja przyznawanej od 9 lat Nagrody im. Jerzego Zimowskiego). Jerzy Zimowski, w PRL działacz opozycji, potem jeden z twórców polskiej państwowości, zmarł tragicznie w 2007 r. Jego żona, wybitna publicystka polityczna Janina Paradowska zmarła w ubiegłym roku. Przyjaciele Obojga Małżonków postanowili powołać Fundację dla uczczenia ich pamięci i dorobku.

Polityka 44.2017 (3134) z dnia 30.10.2017; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.