O Polityce

Zapraszamy na kongres Open Eyes Economy Summit!

materiały prasowe / Polityka
Kongres OEES (14–15 listopada w Krakowie) odpowiada na wyzwania, z którymi muszą mierzyć się największe gospodarki, potężne korporacje, ale też start-upy i zwykli ludzie w codziennym życiu.

OEES zawita po raz drugi do krakowskiego Centrum Kongresowego ICE Kraków już 14–15 listopada br. Po roku zbierania doświadczeń na wydarzeniach z cyklu OEES on Tour w całej Polsce czas na szczyt, który podsumuje kolejny rok pracy i wskaże drogę do przejścia w gospodarkę otwierających się oczu.

Kongres OEES odpowiada na wyzwania, z którymi muszą mierzyć się największe gospodarki, potężne korporacje, ale też start-upy i małe firmy oraz zwykli ludzie w codziennym życiu. Idea OEE przejawia się w tym, że nowa ekonomia jednocześnie wypracowując zysk, ma dbać o to, by był on związany z kulturą, rozwojem, innowacyjnością, ekologią oraz uczciwością i zaufaniem. To nowe podejście do gospodarki już trwa i na OEES2 pojawią się przedstawiciele firm, którzy realizują swoje cele w oparciu właśnie o ekonomię wartości. Tematy tegorocznego kongresu zostały ujęte w 5 filarów:

– Firma-Idea: nowe podejście do wartości w gospodarce – przyszłość zarządzania przedsiębiorstwem oraz filozofia relacji społeczeństwo – biznes
– Marka – Kultura: odejście od cynizmu i manipulacji na rzecz budowania relacji i zaufania konsumenta
– Człowiek – Praca: przyszłość i aktualne wyzwania zmieniające rynek pracy
– Miasto-Idea: nowe podejście do rozwoju miast i zarządzania nimi
– Ład Międzynarodowy: najważniejsze wyzwania stojące przed współczesnymi państwami i organizacjami międzynarodowymi.

Wystąpią wybitni eksperci z takich dziedzin jak polityka, biznes, nauka, administracja publiczna oraz kultura. Wśród prelegentów: prof. Jerzy Buzek, który podejmie temat cywilizacyjnej roli techniki, Elżbieta Bieńkowska, która będzie mówić o tworzeniu miejsc pracy w kontekście ewolucji wspólnego rynku UE, czy Robert Biedroń, który będzie dyskutował o roli Marki – Kultury i o roli wartości.

Podczas sesji otwarcia kongresu wypowiadać będzie się również się dr Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. W panelach wezmą też udział: Stella Nakawuki Lukwago – Social Innovation Academy, Dario Soto Abril – CEO Fairtrade International, Gil Penalosa – Prezes World Urban Parks Gil Penalosa & Associastes i wielu innych.

Wśród zaproszonych gości nie zabraknie przedstawicieli POLITYKI. Niżej szczegóły o debatach z naszym udziałem.

15.11.2017 r. godz. 12.00–12.30: Battle Point, czyli Potyczka. „Zbigniew Brzeziński – Strateg czy wizjoner?”

prof. dr Adam Daniel Rotfeld – Uniwersytet Warszawski, Wydział „Artes Liberales”, Institute for Human Sciences (Vienna), b. minister spraw zagranicznych vs. Adam Szostkiewicz – Tygodnik POLITYKA

15.11.2017 r. sala S4a, godz. 12.30–14.00 (Miasto – Idea). Sesja inspiracyjna: Prawo do miasta

MODERATOR: Edwin Bendyk – Tygodnik POLITYKA

Uczestnicy: Izabela Gajny – Dyrektor, Gajny Design, Charles Landry – Pisarz, urbanista, założyciel ruchu literackiego, Comedia, Jolanta Nowakowska-Zimoch – Partner, Greenberg Traurig

Miejsce spotkań: Centrum Kongresowe ICE Kraków ul. Marii Konopnickiej 17

***

Kongresowi OEES towarzyszą również wydarzenia kulturalne – spektakle, koncerty oraz wystawy. W ramach Open Eyes Festival swoje spektakle zaprezentują Michał Zadara („Chopin bez fortepianu”) oraz Agnieszka Glińska („Kryptonim 27”). Wojtek Mazolewski wraz z Johnem Porterem, Wojciechem Waglewskim, Misią Furtak i Vieniem zagrają utwory z płyty „Chaos pełen idei”, a Dorota Miśkiewicz przedstawi klasykę polskiej piosenki w nowych aranżacjach w ramach „Piano.pl”. Sztuki plastyczne będą reprezentowane poprzez wystawy – Leszek Misiak i uczniowie oraz Net Art. Podczas Kongresu odbędzie się także przegląd filmów o tematyce fair trade zatytułowany „Open Eyes to Fair Trade” oraz wystawy dokumentujące dzieje inżynierii miejskiej, techniki i komunikacji zbiorowej zgromadzone w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Informacje o programie i biletach: oees.pl

Reklama
Reklama