Film „Niemiłość” Andreja Zwiagincewa na ekranach polskich kin od 2 lutego!
„Niemiłość” znalazła się wśród 9 filmów, które powalczą o Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Najnowsze dzieło Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”) to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.
„Niemiłość” Andreja Zwiagincewa
materiały prasowe/Polityka

„Niemiłość” Andreja Zwiagincewa

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spiwak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza (Matwiej Nowikow). Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

„Mocna, tajemnicza opowieść”, „dowód wyjątkowego talentu”

„Niemiłość” to kolejne arcydzieło rosyjskiego reżysera, mocna, tajemnicza i przerażająca opowieść o duchowej katastrofie: dramat, którego forma ostentacyjnie przypomina policyjny thriller. Hipnotyzująca intensywność i nieznośna niejednoznaczność trzymają w napięciu do samego końca – pisze Peter Bradshaw w „The Guardian”.

Zwiagincew raz jeszcze udowadnia swój wyjątkowy talent w tworzeniu doskonale zbudowanych dramatycznych mikrokosmosów ilustrujących głęboko zakorzenione patologie rosyjskiego społeczeństwa – czytamy w recenzji Leslie Felperina w „The Hollywood Reporter”.

Owen Gleiberman w „Variety” ocenia: majestatyczne dzieło. Niemal każdy, kto je obejrzy, z pewnością rozpozna zdiagnozowaną w nim chorobę, wykraczającą daleko poza samą Rosję. Siły spiskujące na zgliszczach miłości są dzisiaj wszechobecne.

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa była pokazywana w konkursie głównym w Cannes – otrzymała Nagrodę Jury. Europejska Akademia Filmowa przyznała filmowi nagrody w kategoriach Najlepsze europejskie zdjęcia 2017 i Najlepsza europejska muzyka 2017. „Niemiłość” była nominowana do Złotego Globu dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Film jest rosyjskim kandydatem do Oscara.

Dystrybucja: Against Gravity

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj