„Historia Żydów polskich”. Opowieść o naszych żydowskich sąsiadach

Opowieść o naszych żydowskich sąsiadach
Od 14 marca w kioskach POLITYKI „Historia Żydów polskich” – fascynująca opowieść o naszych żydowskich sąsiadach i o nas samych.
Polityka

Od 2015 r., po objęciu władzy przez PiS, wzmożenie godnościowe i chaotyczne rewindykacje patriotyczne rozhuśtały w Polsce fale ksenofobii. Zogniskowana zrazu na uchodźcach, szybko definicją obcego lub wroga zaczęła obejmować coraz to nowe kategorie ludzi: euroentuzjastów, liberałów, Niemców, Ukraińców, protestantów (żenujące pomruki na okoliczność 500-lecia reformacji). A tuż przed 50. rocznicą Marca’68 i kolejną (75.) powstania w warszawskim getcie doszło do recydywy antysemityzmu. Naprawdę chciało się wierzyć, że antysemityzm jako znaczące zjawisko społeczne i psychologiczne jest w Polsce przeszłością, materiałem jedynie dla historyków. Ale oto sami, dziarsko i z przytupem, na antysemicką wartę zgłosili się wcale liczni obywatele, rządzący i rządzeni. Poza mrocznymi instynktami – zasmucający jest ogrom historycznej ignorancji ujawniany przy tej okazji. Postanowiliśmy więc wznowić, przy drobnych poprawkach, „Historię Żydów polskich”, by nie pozwolić ponownie zepchnąć jej do zbiorowej podświadomości.

Pomocnik Historyczny „Historia Żydów polskich” będzie liczył 132 strony. Ukaże się w cenie 24,99 zł. Będzie do kupienia w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym www.sklep.polityka.pl.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj